Obzretie sa za Slovnaft Cupom.

Vedenie nášho klubu zhodnotilo účinkovanie v Slovnaft Cupe.

Spanilá jazda Slovnaft Cupom sa skončila až vo finále, kedy nás zastavil najsilnejší súper aký mohol a to Slovan Bratislava, ktorý nás 1.5.2017 v NTC Poprad porazil 0:3, no s odstupom času celý klub MFK Skalica spolu s hráčmi nesmútia, lebo pre klub a hráčov účasť vo finále bol historický úspech, ktorý sa silnými písmenami vryje do histórie nášho klubu. Ako po pár dňoch vidí naše účinkovanie v Slovnaft Cupe a prehru vo finále naše vedenie klubu sme sa spýtali priamo predsedu predstavenstva nášho klubu Ing. Petra Bartoša.

,,Náš klub postupom do finále poháru vo svojej storočnej histórii dosiahol po minuloročnom účinkovaní v najvyššej súťaži ďalší historický úspech. Postupom cez popredné slovenské mužstvá sme potvrdili príslušnosť k širšej špičke slovenského futbalu. Tešíme sa z úspechu, je pre nás motiváciou a záväzkom zároveň. Do budúcna budeme pokračovať v poctivej transparentnej práci a naďalej sa budeme sústrediť na našu prioritu - vytvárať stále lepšie podmienky pre mládežnícke družstvá a rozvoj mládeže v našom klube. Touto cestou by som samozrejme chcel poďakovať aj našim fanúšikom, že náš klub a chlapcov podporovali za cestou do finále a spolu s nami hrdo reprezentovali náš klub" 

Ako vidí účinkovanie a našu cestu Slovnaft Cupom plnú emócií, radosti, no na konci aj slzy smútku z prehry vo finále manažér A mužstva Roman Čavojský : ,,V prvom rade chcem veľmi pekne poďakovať našim fanúšikom za ich obrovskú podporu vo finále. Možno to bude znieť neuveriteľne, ale od začiatku Slovnaft Cupu sme išli za svojim cieľom a ten cieľ bolo finále. Dovolím si povedať že sme mali veľmi náročný los, čo potvrdzovali aj naši súperi. V prvom kole sme cestovali do Petržalky, kde sme vyhrali jednoznačne 5:1, no treba dodať, že Petržalka vedie suverénne 4.ligu Bratislava. V druhom kole sme cestovali do Šamorína, kde sme vyhrali 2:0 a opäť dodám, že Šamorín do tej doby nepoznal premožiteľa. V ďalšom kole sme privítali na domácej pôde Podbrezovú, ktorú sme porazili na pokutové kopy a opäť dodávam, že v tej dobe Podbrezová nepoznala premožiteľa v najvyššej slovenskej futbalovej lige. Ďalej sme sa stretli na domácej pôde s ďalším súperom z najvyššej súťaže a to s Myjavou, ktorú sme porazili 1:0 a to v tej dobe Myjava bola na 3. mieste Fortuna ligy. Vo štvrťfinále sme privítali lídra Fortuna ligy MŠK Žilina, ktorého sme porazili 3:2, kde sme opäť ukázali našu silu. V semifinále sme dostali za súpera FK Poprad po prvom zápase, kde sme podľahli súperovi na jeho pôde 1:0 sme na domácej pôde FK Poprad porazili 2:0 a zaslúžene sme postúpili do finále Slovnaft Cupu. Vo finále nás čakal asi najťažší súper aký mohol ŠK Slovan Bratislava 13 násobný víťaz tejto trofeje. Na tento zápas sme sa pripravovali ako na každý iný . Naša taktika bola jasná, hrať našu hru a rozdať si to priamo na ihrisku. K zápasu by som povedal iba toľko, pre našich chlapcov to bol doposiaľ zápas kariéry a tak sa k tomu aj postavili. Dali do neho celé svoje srdce, škoda nevyužitých šancí z úvodu zápasu, mohlo to byť úplne inak. Nakoniec sme podľahli Slovanu 0:3, čo si dovolím tvrdiť, že na priebeh zápasu to bol krutý výsledok. Za seba, za vedenie klubu, za hráčov a trénerov by som sa vyjadril iba toľko, že nám bolo cťou reprezentovať klub, mesto a sponzorov na takom fóre akým Finále pohára určite je. Touto cestou by som všetkým, ktorí pri nás celý ten čas stáli a podporovali vyslovil jedno veľké ĎAKUJEM !!!!!!! "

Slovnaft Cup ročník 2016/2017 je za nami, bol pre nás historicky úspešný, no veríme, že náš klub v tejto súťaži týmto úspechom nepovedal posledné slovo a raz príde ten čas, kedy náš klub sa v tejto súťaži zapíše zlatými písmenami do jej histórie a nie len striebornými ako tomu bolo teraz.

Ďakujeme všetkým našim fanúšikom za ich podporu pri ceste za týmto historickým úspechom, bez Vás by sme to nezvládli!