FC VSS Košice - MFK Skalica 1 : 0

Z Košíc domov bez bodu.
FC VSS Košice Domáci
1:0
MFK Skalica Hostia


FC VSS Košice:

Kotěra - Vancák, Drame, Morgan, Kolbas, Ngoula, Tóth, Ivanov(74´Kubík), Bilič, Andreev(81´Čikič), Grega(64´Ristovski)

MFK Skalica:

Bartal - Švrček, Majerník(c), Szocs, Hlavatovič - Slaný(46´Neoveský), Milunovič, Pankaričan, Meszáros - Vaščák(74´Ulrich), Šebesta

Štatistiky

Branky

89´Čikič

Počet divákov
285
Najlepší hráč zápasu
Bartal (Skalica)

Komentár

Začiatok zápasu sa začal prevažne hrou v strede poľa. Prvá vážnejšia situácia prišla až v 16. minúte, keď štandardnú situáciu domácich zo strany do nášho pokutového územia zlikvidoval náš brankár Bartal. Ďalšiu šancu mali domáci v 21. minúte, no ich šanca skončila len na našom brvne. Prvú šancu sme mali my v 24. minúte prvého polčasu, no prudký center neusmernil do brány domácich Szocs. Väčšinu času prvého polčasu sme mali hru pod kontrolou, domáci sa snažili zahroziť v 35. minúte ale ich priamy kop išiel len nad našu bránu. Ďalšiu šancu v závere prvého polčasu domácim zlikvidoval náš brankár. 

Druhý polčas sme začali aktívnejšie , no šancu sme si z toho nevytvorili a Vaščák v 52. minúte síce šancu mal ale sám si ju zmaril zlým spracovaním.  V 61. minúte skúšal pozornosť domáceho brankár Milunovič, ale ten jeho strelu pokryl. Domáci sa opäť pripomenuli v 65. minúte zápasu, keď z priameho kopu mali šancu na ohrozenie našej brány, ale ich strela išla zasa len mimo. V 69. minúte sa individuálnou akciou presadil Šebesta, ale jeho zakončenie skončilo len v náručí domáceho brankára. Domáce mužstvo sa dostávalo do tlaku väčšinou  len zo štandardných situácií, ktoré im rozhodca ponúkol. No nakoniec v 89. minúte zápasu strhli víťazstvo na svoju stranu, keď po našom zaváhaní v strede poľa, domáci hráč nám odobral loptu, tvrdo vystrelil, no náš brankár Bartal strelu vyrazil na žrď, no na následnú dorážku bol už bezmocný, ale aj na tú si rukavicami siahol, no gólu v našej sieti už nezabránil a tak sme z Košíc odchádzali domov bez bodu za prehru 1:0.

Na záver treba vyzdvihnúť výborný výkon nášho brankára Rudolfa Bartala, ktorý si odbil premiéru v seniorskom drese v takomto ťažkom zápase a preto sme sa ho spýtali ako sa cítil pri svojej premiére a ako by hodnotil tento zápas :

„Po zranení obi dvoch brankárov Jána Čikoša-Pavlička aj Andreja Fišana bolo jasné, že budem musieť ísť chytať. Bola to moja premiéra. Vedel som, že to bude ťažký zápas, nakoľko VSS Košice sú v tabuľke na prvom mieste. Cítil som stres, ale tréner mi povedal, aby som si zápas užil a bral ho ako keby som išiel chytať za dorast. Spoluhráči mi veľmi pomohli a stres zo mňa rýchlo opadol a ja som chcel čo najviac pomôcť týmu. Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, šancí veľa nebolo a hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Druhý polčas sme hrali väčšinou my a súper len nakopával dlhé lopty, ktoré sme si postrážili. Mali sme niekoľko dobrých príležitostí, len nám tam chýbalo šťastie na vstrelenie gólu. V závere sme chceli s výsledkom ešte niečo urobiť, snažili sme sa, no v 89. minúte sme inkasovali. Bol to pre nás smolný zápas, no nevešiame hlavy a ideme ďalej! V stredu máme ďalší zápas a veríme, že to štastie preklopíme na našu stranu a tento zápas zvládneme.“