FK Poprad - MFK Skalica 1 : 0 (0:0)

Prvý semifinálový zápas Slovnaft Cupu sme prehrali.

FK Poprad Domáci
1:0
MFK Skalica Hostia


FK Poprad:

Knurovský – Hatok, Palša (C), Peciar, Maťaš(71´Kica), Hric, Medak(82´Daško), Kukoľ, Šesták(73´Bilas), Kapláň, Šašinka

Náhradníci: Lipčák, Šuľa, Kica, Daško, Bilas, Tóth, Gruca

MFK Skalica:

Čikoš-Pavličko – Szöcs, Švrček, Vaščak(63´Lipták), Šebesta, Hlavatovič, Mizerák, Majerník (C), Mészáros, Pankarićan, Hruška

Náhradníci: Lipták, Ulrich, Neoveský, Milunović, Vrábel, Slaný, Bartal

Štatistiky

Žlté karty
12´Pankaričan, 20´Čikoš-Pavličko, 69´Hruška - 58´Šesták
Červené karty
58 ´ Pankaričan
Počet divákov
2250

Komentár

Prvý semifinálový zápas Slovnaft Cupu s Popradom sme začali aktívnejšie a snažili sme sa diktovať tempo zápasu, no v prvej polovici prvého polčasu sa domáci ukázali tiež veľmi aktívne a na oboch stranách bolo vidieť veľkú aktivitu streliť gól, no žiadne z mužstiev si nevypracovalo veľkú sľubnú gólovú šancu. Až v 25. minúte sme pohrozili ako prvý, keď  obrovskú šancu mal náš Lukáš Hruška, ktorý sa rútil na brankára domácich, no on však na dvakrát zneškodnil jeho strelu a pripísal si veľmi dôležitý zákrok zápasu. Zápas si stále držal vysoké tempo a na ihrisku bolo vidieť aj veľa tvrdých zákrokov plných emócií. 37. minúta zápasu a znova tvrdá strela Hrušku a brankár domácich Knurovský opäť chytil a podržal svoje mužstvo. V 42. minúte zápasu veľmi nebezpečne pohrozili domáci, keď z hranice malého vápna pálil z voleja domáci Šašinka, ale zázračne sa pre loptu natiahol náš brankár Pavličko a loptu vyrazil našťastie pre nás až na hornú sieť jeho brány.  Dve veľké šance na oboch stranách zostali nevyužité a tak prvý polčas prvého semifinálového zápasu Slovnaft Cupu bol bez gólov.

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci a snažili sa tlačiť do nášho pokutového územia, prvú výraznejšiu šancu mali v 55. minúte, keď Kukoľ sa dostal do našej šestnástky loptu si nachystal a pálil, no pohotový zákrok nášho brankára nás zachránil od gólu.  V 56. minúte zápasu už sa tak bohužiaľ nestalo, keď po našej chybe v rozohrávke domáci Kukoľ posunul loptu na Šestáka a ten sa nemýlil a strelou k ľavej žrdi otvoril skóre zápasu a Poprad sa dostal do vedenia 1:0. Na ihrisku sa v 58. minúte následne stupňovala agresivita, keď vznikla ,,strkanica" do ktorej sa zaplietol Pankaričan so Šestákom a obaja boli ocenení žltými kartami, no bohužiaľ pre Pankaričana to bola druhý žltá karta v zápase tak Pankaričan bol poslaný predčasne po druhej žltej pod sprchy. Domáci po vylúčení nášho hráča držali loptu na svojich kopačkách, hru kontrolovali a nepúšťali nás do šancí.  V 79 a 81. minúte sa ocitol znova v sľubných šanciach aktívny hráč domácich Kukoľ, no v obidvoch prípadoch jeho šance zneškodnil dobre chytajúci Pavličko. Prebiehala 83. minúta  a hráči Popradu sa ocitli zasa vo vyložených šanciach, no strely Šašinku a Bilasa skončili zablokované našimi hráčmi.  Hráči Popradu už do záveru zápasu kontrolovali hru na našej polovici a nepustili nás k ich bráne a tak si pohodlne ustrážili pre nich do odvety priaznivý výsledok za výhru 1:0. 

Odveta je naplánovaná na stredu 12.4.2017 na našom ihrisku v Skalici. Ohlasy trénerov


Zápas zhodnotil záložník Lukáš Hruška :

Takže do zápasu sme išli ,ako do každého iného a to vyhrať. Prvý polčas sme boli lepším tímom, vytvorili sme si šance, ktoré sme nedokázali pretaviť na gól. Druhý polčas sme nezačali dobre, dostali sme gól a hneď nato nám vylúčil hráča. Bolo cítiť, že sme hrali o jedného menej a Poprad si to už dohral do konca. Do odvety dáme všetko a veríme, že postúpime do finále.