MFK Skalica - FK Spišská Nová Ves 2 : 0 (2:0)

Tri body zostali doma !

MFK Skalica Domáci
2:0
FK NOVES Spišská Nová Ves Hostia


MFK Skalica:

Čikoš-Pavličko – Szöcs, Lipták, Vaščak (67. Milunović), Šebesta, Hlavatovič, Mizerák, Majerník (C), Mészáros (85. Vrábel), Pankarićan, Hruška (75. Ulrich)

FK NOVES Spišská Nová Ves:

Huszárik – Baranyi (68. Slejzák), Boroš, Sedláček (C), Palutka (81. Kunzo), Botvynnyk, Šoltés (70. Kavulič), Uda Kanu, Adekuoroye, Zekucia, Čekovský

Štatistiky

Počet divákov
425

Komentár

Zápas za priaznivého počasia pre futbal a na dobre pripravenom trávniku sledovalo len necelých 450 divákov, ale myslím, že videli futbal na úrovni II.ligy, kedy hneď na začiatku sme sa snažili diktovať tempo hry, keď už v 4.minúte zápasu sme centrovali loptu do pokutového územia hostí a ich hráč zahral loptu rukou, no ozvala sa píšťalka rozhodcu, ale nie za ruku, ale za náš útočný faul. Následne sa hra upokojila a začalo sa hrať opatrne na oboch stranách a mužstvá sa dostávali do ojedinelých šancí, ktoré ale vôbec neboli vážne a neohrozovali brankárov oboch mužstiev. Až záver polčasu sme potešili našich divákov, keď  v 43. minúte prišla naša veľká šanca, ale Meszáros volil v malom vápne ešte nahrávku, ktorú hostia pred Šebestom odvrátili do bezpečia. No následne v 44.minúte už hostia zostali bezradní, keď po strele aktívneho Meszárosa z pravej strany, brankár hostí len vyrazil loptu pred seba a Šebesta loptu poľahky dorazil do siete a viedli sme 1:0. To nebolo na záver polčasu všetko,  v nadstavenom čase prvého polčasu v 46.minúte, znova po výbornej nahrávke Meszárosa do malého vápna, už len do prázdnej brány hostí dorazil loptu Hruška a bolo 2:0. Dva góly do šatne súpera na záver polčasu boli výbornou cestou k úspechu v zápase.

Druhý polčas sme začali s tým, že nepustíme súpera k našej bráne a nedovolíme mu sa dostať k lopte a prípadnému zníženiu nášho náskoku a tomu nasvedčoval aj priebeh celého druhého polčasu, keď sa hra odohrávala prevažne medzi šestnástkami a ani hostia a ani naši hráči sa nedostali do vážnejších gólových šancí. Zápas sa len dohrával a my sme hru kontrolovali až do konca zápasu a pohodlne si ustrážili zaslúžené víťazstvo 2:0.Ohlasy trénerov

Jozef Kostelník: „So zápasom som veľmi spokojný. Mali sme v nohách náročný pohárový duel v Poprade, kde sme dohrávali v oslabení. Proti nám stál húževnatý súper. Je vidieť, že hráči robia každým dňom progres či už po mentálnej alebo aj hernej stránke."