Fišan - Jakubek(c), Jánošík, Lipták - Švrček, Opiela, Tomovič, Mizerák - Hruška, Šebesta, Haša

Jenčo - Mikinič, Celestine, Dubeň, Jackuliak, Slovák, Včelka, Mádel, Lupčo, Kmeť(c), Hrebík

3. Mádel, 60. Lazaru, 69. Včelka
Počet divákov
750

Komentár

Piatok 13.10.2017 sa určite zapíše do histórie nášho klubu, keď náš klub a naše A mužstvo odohralo v tento deň historicky prvý súťažný zápas pod novovybudovaným umelým osvetlením a ešte k tomu s podtitulom víťazný.

Na domácom ihrisku vo večerných hodinách sme privítali súpera zo Zvolena a hneď úvod zápasu naznačil, že sa bude hrať aktívny futbal plný osobných súbojov, nakoľko súper k nám brániť neprišiel.  Prvú šancu sme si vypracovali práve my, keď v 14.minúte spoza šestnástky strieľal Tomovič, ale brankár hostí Jenčo sa vyznamenal. Následne v 17. minúte sme po ruke hráča hostí v ich pokutovom území získali pokutový kop, ktorý avšak Šebesta nepremenil a kopol nad bránu. Prebiehala 23. min. a štandardnú situáciu z pravej strany zahrával Haša a jeho strelu musel brankár hostí vyraziť len na roh, po ktorom sme avšak nezahrozili. Zvolenčania sa snažili dostať k našej bráne len rýchlymi protiútokmi, no bez výsledku. Hostí sme tlačili na ich polovici, no boli z toho len získané rohové kopy, bez vážnych šancí. Zápas mal slušné tempo, keď v 35. min. prenikol do pokutového územia hostí náš obranca Lipták, ale jeho center obrana hostí odvrátila na roh. V 42. min. dobre vybojoval loptu v strede poľa Haša, poslal krásnu nahrávku na Šebestu, ktorý sa rútil v ávese s obrancom hostí do ich pokutového územia, kde ho brankár Zvolena fauloval a bola z toho nariadená druhá penalta. Loptu si postavil Hruška a premenil a v zápase sme viedli 1:0.

Druhý polčas začal priam úžasne pre nás, keď ihneď na začiatku sme dali gól, keď po strele Hrušku sa lopta odrazila k Šebestovi, ten taktiež vystrelil, ale lopta letela mimo bránu, ale tam dobre postavený Mizerák loptu nasmeroval do siete hostí a bolo 2:0. Od tohto momentu hostia otvorili hru a naihrisku už bolo len jedno mužstvo a to práve naše. V 52. minúte pekná kombinácia Šebestu a Švrčka, keď Šebesta prenikol do šestnástky hostí z pravej strany vystrelil ale Jenčo bol na svojom mieste a loptu vyrazil nad jeho bránu. Istý gól na kopačke mal hruška v 55. min., keď dostal nahrávku od Šebestu, ale prvý menovaný netrafil úplne prázdnu bránu hostí a tak sa stav zápasu nemenil. Hruška nakoniec dal svoj druhý gól v zápase, ale nebol mu uznaný, keď pri centre od Hašu stál v ofsajde pri zakončení hlavou. Hostia sa ozvali v ojedinelej šanci v 65. min., ale zakončenie ich útočníkom išlo len nad bránu Fišana. V 68. min. sa rútili na dvoch obrancov hostí naši štyria hráči, ale zakončenie Hrušku skončilo na obrane Zvolena. Súpera sme pomaly nepustili z ich vlastnej polovice a získali sme v 71. min ďalší pokutový kop, už tretí v poradí v zápase po faule na Hašu. Sám faulovaní si postavil loptu na biely bod a penaltu premenil a zvýšil náš náskok už na 3:0. Ďalší priebeh zápasu, už sa väčšinou len dohrával s loptou na našich kopačkách a územnou prevahou. Do záveru zápasu sa nič vážne neudialo a tak historicky prvý zápas pod umelým osvetlením sme jednoznačne vyhrali a potešili slušnú divácku návštevu.

Povedal po zápase strelec prvého gólu Lukáš Hruška : ,, Do zápasu sme išli ako do každého iného a to vyhrať, tréner nás nabádal, aby sme od začiatku hrali naplno, bojovali, vyhrávali súboje a pokúšali sa o častú streľbu. Do polčasu sme dali gól, to nás upokojilo a druhom polčase sme pridali ďalšie dva góly a zaslúžene sme vyhrali. Tešíme sa na pohárový zápas s Ružomberkom a veríme, že náš prídu povzbudiť naši fanúšikovia. Do toho zápasu pôjdeme naplno a veríme v úspech. "

Ohlasy trénerov

Jozef Kostelník, hlavný tréner MFK Skalica : ,, Som rád, že sa nám dnes podarilo pokrstiť nové osvetlenie v Skalici výhrou a dobrou hrou. Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, keď sme za stavu 3:0  mali dobré šance, ale nevolili sme ideálne riešenia zakončenia. No som spokojný s predvedenou hrou a s výsledkom. "

Ľubomír Moravčík, asistent trénera MFK Lokomotíva Zvolen :  ,,Ja si myslím, že dobre sme sa pripravili na kvalitného súpera, lebo sme vedeli, kde je ich sila. Odohrali sme dobrý prvý polčas, i keď sme neboli nejako veľmi nebezpečný, mali sme tam jednu dobrú šancu, no nevyužili sme to. To by nám určite pomohlo. Bohužiaľ sme inkasovali a zlom zápasu bola 46. minúta, keď sme hneď dostali gól na začiatku prvého polčasu a potom už sme nemali sily, aby sme konkurovali Skalici a zápas zvrátili. "