VIDEO: Na záver Tipsport ligy víťazstvo s Pardubicami

V záverečnom zápase skupinovej fázy Tipsport ligy sme dosiahli víťazstvo 2:0, keď sa presadili Haša a Hlavatovič.

MFK Skalica Domáci
2:0
FK Pardubice Hostia


MFK Skalica:

Junas – Švrček, Lipták, Szőcs, Mizerák – Opiela, Tomovič – Hlavatovič, Haša, Ondriš – Sombat

FK Pardubice:

Knobloch – Prosek, Šejvl, Kopřiva, Březina – Jeřábek – Mužík, Černý, Řezníček, Fousek – Šafařík

Štatistiky

Branky

21. Haša, 49. Hlavatovič

Počet divákov
0

Komentár

Zápas sa začal v pomalšom tempe ako duel so Zbrojovkou. V úvode sme stratili niekoľko zbytočných lôpt, ale postupom času sme získavali iniciatívu na naše kopačky. Úvodného gólu sme sa dočkali v 21. minúte, keď sa svojou aktivitou presadil Roman Haša, obišiel aj brankára Knoblocha a do prázdnej brány otvoril skóre.

V druhom polčase sme vedenie poistili hneď v jeho úvode. Sombat potiahol po strane, nacentroval do päťky, kde sa dokázal presadiť Hlavatovič a zvýšil na 2:0. Súper sa dostal k niekoľkým strelám, ktoré spoľahlivo kryl Junas. V 70. minúte sa do šance dostal Hlavatovič, ale netrafil bránu. Hostia s do gólovej šance dostali až v závere, keď sa individuálne presadil až pred Junasa Nikodém, ale náš gólman ho skvele vychytal. V samom závere mal tretí gól na kopačke Hlavatovič, ale v dobrej príležitosti mieril tesne vedľa.Ohlasy trénerov

Jozef Kostelník: "Dosiahli sme zaslúžené víťazstvo proti kvalitnému súperovi. Odohrali sme v rámci prípravy ďalší kvalitný duel. Som rád za víťazstvo, aj keď na niektorých hráčoch už bolo vidieť únavu z náročného programu. Napriek tomu sme to zvládli a mohli sme pridať aj ďalšie góly."