V zápase so Šaľou sme jednoznačne dominovali a pripísali si vysoké víťazstvo.

Fišan – Švrček, Jakubek, Szöcs, Lipták – Tomovič (46. Ondriš), Opiela – Hlavatovič, Haša, Sombat – Dolný

1. Dolný, 6. Haša, 16. Haša, 27. Tomovič, 44. Sombat, 57. Haša, 63. Sombat, 67. Haša, 85. Hlavatovič, 85. Dolný, 88. Dolný (11m), 90. Ondriš

Počet divákov
50

Komentár

Skalica začala zostra, už v prvej minúte vysunul Lipták Hašu, ktorý obišiel brankára, ale neulakomil sa, prihral Dolnému a ten otvoril skóre. Aj v ďalšom priebehu sme mali jednoznačne navrch a z po rohu mohol zvýšiť Jakubek. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa Hašovi, ktorý zvýšil na 2:0. V ďalšom priebehu zaujala Hlavatovičova strela, ktorá len o centimetre minula ľavú žrď. V 16. minúte sa menilo skóre opäť, keď po centri z pravej strany parádnym volejom zvyšoval Haša na 3:0. V 25. minúte vyšla rýchla akcia, na ktorej konci bol Tomovič, ktorý však nastrelil obrancu. Už o dve minúty sa ale ten istý hráč presadil z hranice päťky, keď mu loptu posunuli Haša s Dolným. Na konci polhodiny mohol dovŕšiť hetrik Haša, ale v samostatnom nájazde volil lob, ktorý gólman zneškodnil. O ďalšiu minútu tvrdo pálil Hlavatovič, ale brankár loptu vyrazil. V 36. minúte sa do ďalšej šance v šestnástke dostal Tomovič, ale brankár Šale výborne zasiahol. V 41. minúte mal gól na kopačke Dolný, ale proti bola pravá žrď. Piateho gólu sme sa predsa len dočkali ešte v prvej časti, keď sa presadil Sombat.

V druhom polčase síce tempo mierne pokleslo, ale aj naďalej mali naši hráči zápas plne pod kontrolou. V 57. minúte vybojoval loptu Haša, dokázal sa presadiť aj v súboji s brankárom a dovŕšil hetrik. V 63. minúte sa po šanci Dolného dostal k odrazenej lopte Sombat a zvýšil už na 7:0. V 67. minúte nahral Sombat úplne voľnému Hašovi, ktorý pridal ďalší presný zásah. V 78. minúte spoza šestnástky strieľal striedajúci Ondriš, ale gólman jeho pokus chytil. V 82. minúte mali blízko ku gólu hostia, keď sa ich útočník rútil na Fišana, ale ten bol pozorný a nenechal sa prestreliť. V 84. minúte mal ďalší gól na kopačke Dolný, ale prestrelil. O minútu už ale bolo 9:0, keď sa na hranici šestnástky najlepšie orientoval Hlavatovič. Ešte v tej istej minúte sa dostal do výbornej šance Haša, miesto strely volil prihrávku na Dolného, ktorý zvýšil už na 10:0. O minútu neskôr sa dostal za obranu hostí Haša, ktorého defenzíva zastavila len za cenu faulu a z nariadeného pokutového kopu sa nemýlil Dolný a zaznamenal hetrik. V závere mal blízko ku gólu aj Ondriš, ale v rozhodujúcom okamihu mu lopta odskočila. Ondriš sa napokon predsa len dočkal, keď v poslednej minúte uzavrel skóre stretnutia na 12:0.

Ohlasy trénerov

Jozef Kostelník: "Som rád, že sme veci z tréningu dokázali preniesť aj do zápasu. Od úvodu sa nám darilo aj strelecky. V zápase sme okrem gólov mali ďalšie množstvo vyložených príležitostí, pri ktorých sa vyznamenal gólman súpera. Už v stredu privítame na pravé poludnie privítame účastníka druhej najvyššej súťaže od našich západných susedov a budeme sa snažiť zopakovať výkon z predchádzajúcich stretnutí."