Vizitka klubu

MFK Skalica je mestský futbalový klub Slobodného Kráľovské mesta Skalica, ktorý posledné tri sezóny pôsobí v najvyšších súťažiach na Slovensku. Sezóna 2014/2015 bola pre klub historicky najúspešnejšia, keď sa A mužstvu podarilo pod vedením trénera Horného postúpiť do najvyššej slovenskej futbalovej súťaže, no následne sezónu 2015/2016 sme túto súťaž v tom čase pod názvom Fortuna liga opustili a momentálne sezónu 2016/2017 sa naše A mužstvo pohybuje na prvej priečke II.ligy-Západ a mužstvo pod vedením trénera Kostelníka sa snaží opäť dostať medzi Slovenskú futbalovú elitu.

Mládež v klube napreduje výraznými krokmi vpred, keď náš klub vychováva futbalistov od ten najmenšej kategórie U5 až po U19.

V klube máme aj svoju vlastnú brankársku akadémiu, ktorá dôkladne pripravuje našich brankárov všetkých kategórií pod vedením mentora, zakladateľa a trénera v jednej osobe Andrej Fišana.

Medzi najvýraznejšie osobnosti nášho klubu v blízkej minulosti, ktorí sa učinili o najväčšie úspechy patria mená ako Zdenko Juraščík, Štefan Juríček, Jozef Mrva,  Eduard Mareš, Marcel Zongor, Zdenko Pardubský, František Vašíček, Marián Cingel, Štefan Horný, Pavol Majerník, Peter Vaško.