ArchívPosledných 30 článkov

15.5.Zateplenie strechy prinesie energetickú úsporuOndrej Hercegh

Počas tohto týždňa sa na hlavnej budove nášho štadióna realizuje zateplenie strechy, ktoré prinesie výraznú úsporu v spotrebe energií na vykurovanie.

Tento projekt je realizovaný vďaka podpore EkoFondu a jeho zriaďovateľa, ktorým je Slovenský plynárenský priemysel, a. s.
8.5.Ako prežívajú naši futbalisti nútenú pauzu od súťažného futbalu (3. časť)Ondrej Hercegh

Už je to viac ako dva mesiace, čo trvajú obmedzenia súvisiace s pandémiou koronavírusu, pričom návrat do súťažného kolotoča je stále v nedohľadne.

3.5.Ako prežívajú naši futbalisti nútenú pauzu od súťažného futbalu (2. časť)Ondrej Hercegh

Už sú to dva mesiace, čo trvajú obmedzenia súvisiace s pandémiou koronavírusu, pričom návrat do súťažného kolotoča je stále v nedohľadne.

26.4.Ako prežívajú naši futbalisti nútenú pauzu od súťažného futbalu (1. časť)Ondrej Hercegh

Už je to vyše sedem týždňov, čo trvajú obmedzenia súvisiace s pandémiou koronavírusu, pričom návrat do súťažného kolotoča je stále v nedohľadne.

25.4.Pietne zhromaždenie na počesť Denisa UrbánkaMFK Skalica

V sobotu 25. apríla uplynul presne rok od najsmutnejšej udalosti v histórii nášho klubu.

6.4.Ďakujeme hráčom a ďalším zamestnancom klubu za prejav solidarityOndrej Hercegh

Život na našej planéte v posledných týždňoch výrazne ovplyvňuje pandémia COVID-19. Efekty tohto ochorenia siahajú takmer do všetkých sfér našej spoločnosti, futbal nevynímajúc. Vzhľadom k spomínaným skutočnostiam nás teší prejavená vzájomná solidarita hráčov a ďalších zamestnancov s klubom MFK Skalica.

21.3.Karanténu prežíva na chate, verí v skorý návrat do SkaliceOndrej Hercegh

Český obranca Jakub Hric (28 r.) k nám prišiel na sklonku zimnej prípravy. Hneď v prvom dueli jarnej časti nastúpil v základnej zostave. Kto by to bol povedal, že nateraz aj v poslednom, keďže športové dianie vo svete (našu druhú ligu nevynímajúc) je v dôsledku šírenia ochorenia COVID-19 nateraz prerušené.

10.3.Okrem mládežníckych zápasov prerušená aj seniorská súťažOndrej Hercegh

SFZ rešpektuje všetky opatrenia, už prijaté štátnymi orgánmi a inštitúciami. Zápasy súťaží, riadených SFZ – teda II. liga muži, I. liga starší a mladší dorast (U19, U17, U16), II. liga dorast skupiny západ a východ (U19, U17), I. liga starší a mladší žiaci, skupiny východ, stred, západ (U15, U14, U13, U12) - plánované od 14. až do. 22. marca 2020, odkladá na neurčito,“ píše sa v stanovisku Slovenského futbalového zväzu.

10.3.Ďalšia radostná správa, tentoraz privážame turnajový primát z PúchovaOndrej Hercegh

S halovou časťou sezóny sa naši futbalisti U10 rozlúčili najlepšie ako sa dalo. Turnaj v Púchove, ktorý sa konal v sobotu 7. marca, nielenže vyhrali, ale v siedmich zápasoch nenašli premožiteľa.

9.3.Zápasy dorastencov a žiakov sú odloženéOndrej Hercegh

Slovenský futbalový zväz odkladá plánované víkendové zápasy (14-15. marca), ktoré sa týkajú našej U19, U17, U15, U14, U13 a U12. Náhradný termín bude určený neskôr.

Rovnako sú minimálne tento týždeň zrušené tréningy všetkých mládežníckych kategórií.

6.3.Z Horehronia odchádzame bez bodového ziskuPOZ - SKA 1:0, 18.kolo | Ondrej Hercegh

Prvé jarné kolo nám prisúdilo súpera zo stredného Slovenska. Z Podbrezovej si odvážame prehru 0:1.

5.3.Dlhé čakanie sa skončilo, začína jarná časť!Ondrej Hercegh

Dlhočizné prípravné obdobie je za nami, prvý jarný súťažný zápas sa nezadržateľne blíži. Odohráme ho v piatok o 15. hodine na pôde Podbrezovej. Sledovať ho budete môcť v priamom prenose prostredníctvom Futbalnet.TV. Duel bude špecifický hneď pre trojicu hráčov, ktorá k nám prišla počas zimy. Jakub Šulc, Jakub Hric a Ján Mizerák totiž počas jesene pôsobili na Horehroní. S posledným menovaným sme sa pred prvým jarným duelom porozprávali.

4.3.S Jozefom Kostelníkom sme sa ohliadli za zimnou prípravouOndrej Hercegh

Prvý raz v tomto kalendárnom roku sa naše prvé mužstvo stretlo na Troch kráľov. Odvtedy ubehli takmer dva mesiace, počas ktorých sa futbalisti svedomito pripravovali na jarnú časť. Tá sa nezadržateľne blíži, v piatok nastúpime na pôde Podbrezovej. Za zimným prípravným obdobím sme sa ohliadli s našim trénerom Jozefom Kostelníkom.

2.3.100 ROKOV SKALICKÉHO FUTBALU | Máme za sebou vydarený plesOndrej Hercegh

Oslavy 100. výročia založenia nášho klubu pokračujú, v piatok 28. februára sme pri tejto príležitosti zorganizovali ples.

27.2.Pozývame vás na stretnutie s vedením klubuOndrej Hercegh

Srdečne pozývame všetkých priaznivcov MFK Skalica na stretnutie s vedením klubu. Stretnutie sa uskutoční v sobotu 29. februára o 15:00 vo VIP priestoroch štadióna.

Všetci ste srdečne vítaní!

26.2.Prípravky nám robia radosť (3. časť) Ondrej Hercegh

Naše kategórie U10 a U9 cez víkend opäť na stupňoch víťazov. Oba celky obsadili druhé miesto.

26.2.Generálka zrušená pre rozsiahlu maródku v tíme súperaOndrej Hercegh

V piatok 28. februára sme mali o 13. hodine odohrať ligovú generálku proti Frýdku-Místku. Avšak pre rozsiahlu maródku v tíme súpera sa neuskutoční. O prípadnom náhradnom programe nášho A-tímu vás budeme informovať.

24.2.S Malženicami víťazne, do zápasu nastúpili aj dve nové posilySKA - MAL 2:1, 0.kolo | Ondrej Hercegh

Prvý zápas na prírodnej tráve v tomto kalendárnom roku sme odohrali v moravských Miloticiach. Našim súperom bol slovenský celok OFK Malženice.

20.2.Prípravný zápas s Malženicami odohráme napokon v MiloticiachOndrej Hercegh

Prípravný zápas s OFK Dynamo Malženice odohráme v sobotu 22. februára o 11. hodine napokon na ihrisku v Miloticiach.

18.2.Prípravky nám robia radosť (1. časť)Ondrej Hercegh

Kategória U9 sa pod vedením Milana Vašíčka a Vladimíra Flóra zúčastnila v uplynulých týždňoch na dvoch kvalitných turnajoch. Najskôr v Korni obsadili mladí futbalisti krásne tretie miesto, o týždeň sa hneď dva tímy predstavili v Dubňanoch, kde obsadili prvé a tretie miesto. Okrem toho si vyslúžili naši dvaja hráči honor najlepšieho strelca a brankára turnaja.

18.2.Prípravky nám robia radosť (2. časť) Ondrej Hercegh

Kategória U10 sa pod vedením Lukáša Vargu a Andreja Válku zúčastnila dvoch kvalitných turnajov v Hradci Králové a v Starom Meste.

14.2.Proti Prostějovu nerozhodný výsledok, gól HašuSKA - PRO 1:1, 0.kolo | Ondrej Hercegh

V piatok 14. februára sme sa na umelej tráve v Hodoníne stretli s ďalším súperom spoza západných hraníc, tentoraz ním bol 1. SK Prostějov, účastník českej druhej najvyššej súťaže.

12.2.Slovo má manažér mládeže a vedúci A-mužstva Lukáš VargaOndrej Hercegh

Lukáš Varga zvláda pozíciu manažéra mládeže a vedúceho prvého mužstva s noblesou. Počas zimného prípravného obdobia si našiel čas, aby sa obzrel za uplynulým rokom. Okrem iného nám prezradil aj plány do toho práve prebiehajúceho.

8.2.Z Vysočiny si vezieme remízuJIH - SKA 2:2, 0.kolo | Ondrej Hercegh

Piaty prípravný zápas pred jarnou časťou sme odohrali na Vysočine.

6.2.100 ROKOV SKALICKÉHO FUTBALU | Spomína Jozef MrvaOndrej Hercegh

Ako mladý chalan sa Jozef Mrva prepracoval do prvého tímu bratislavského Slovana, kde pod vedením trénerského velikána Jozefa Vengloša hrával po boku úradujúcich majstrov Európy. Popri futbale stihol vyštudovať aj vysokú školu. Väčšinu svojho života však spojil so Skalicou. A keďže v našom meste tento rok oslavuje organizovaný futbal svoju storočnicu, témy rozhovoru s Jozefom Mrvom boli jasné.

1.2.V Kroměříži päťgólové víťazstvo, hetrik PopovićaKRM - SKA 0:5, 0.kolo | Ondrej Hercegh

Po vyše týždňovej odmlke sme sa predstavili vo štvrtom zimnom prípravnom zápase. Tentoraz na pôde Hanáckej Slavie Kroměříž.

29.1.Aktualizovaný rozpis prípravných zápasovOndrej Hercegh

Pozrite si aktualizovaný rozpis prípravných zápasov na mesiac február:

28.1.Pomôžme spolu MFK SkalicaMFK Skalica

Dve percentá z dane pre deti z Mestského futbalového klubu Skalica, o.z.

27.1.Z Podbrezovej k nám prichádza útočník Jakub ŠulcOndrej Hercegh

Vo svojich 26-rokoch má už bohaté skúsenosti so seniorským futbalom. V našej druhej najvyššej súťaži odohral Jakub Šulc dovedna 72 zápasov, pričom strelil 22 gólov a na 14 prihral.

25.1.100 ROKOV SKALICKÉHO FUTBALU | Spomína Zdenko JuraščíkOndrej Hercegh

Organizovaný futbal v Skalici oslavuje tento rok storočnicu. Zdenko Juraščík, niekdajší výborný brankár a potom aj tréner bol s našim klubom dlhé roky aktívne spojený. Hrávať zaň začal v roku 1964, s menšími prestávkami v ňom aktívne pôsobil až do roku 2014. Dá sa povedať, že s klubom prežil polovicu jeho histórie. Aj preto je v rámci spomienkových rozhovorov našim prvým respondentom.