„Ochutnal“ zopár lakťov, osadil rohovú zástavku a dal dva góly

Hoci sa Roman Haša podieľal dvomi gólmi na našom víťazstve 2:1 proti Komárnu, v zápase sa chopil aj ďalších dvoch úloh. Nedobrovoľne sa totiž pretransformoval do úlohy „ochutnávača“, keď sa mu okolo úst naskytlo viacero súperových lakťov a v závere stretnutia pomohol osadiť spadnutú rohovú zástavku.

„To posledné je práca nášho trávnikára, dúfam, že mi za to niečo prispeje,“ začal odľahčene odchovanec Slovácka, ktorý si nevie vynachváliť kvalitu skalického trávnika, o ktorý sa stará Roman Zicho: „Tráva je vynikajúca. Máme tu jedno z najlepších ihrísk v druhej lige. Musím za to Romana pochváliť. Okrem nás majú výbornú trávu ešte v Poprade, ale inak je to dosť zlé. O Lipanoch ani nechcem hovoriť, tam to bola oráčina.“

Čo sa týka samotného stretnutia, Haša sa postaral o naše dva góly. Najskôr si v 17. minúte postavil loptu na biely bod a strelou po pravej ruke hosťujúceho Slávika nás poslal do vedenia 1:0. „Priznám sa, že som to chcel kopnúť tak, ako v Žiline, ale na poslednú chvíľu som svoj úmysel zmenil. Videl som, že brankár stojí trošku viac naľavo, že to tam možno čakal. Preto som to kopol doprava, ale brankár vystihol smer strely, našťastie to padlo do brány.“

Na druhý gól sme nemuseli dlho čakať, už o tri minúty sme sa tešili opäť. Tentoraz padol z hry, keď odrazenú loptu po Hlavatovičovom ďalekonosnom pokuse Matić nezištne prihral Hašovi a ten strelil napokon víťazný gól duelu. „Goran toto vie. Zakričal som na neho, vedel som, že keď mi to prihrá, tak to bude jasný gól. Podarilo sa,“ hovoril so spokojnosťou v hlase ofenzívny futbalista s trinástimi ligovými gólmi na svojom konte.

„Prvý polčas sme boli jednoznačne lepší, mohol skončiť ešte vyšším gólovým rozdielom. Keby sme dali tretí gól, asi by už bolo po zápase. V druhom dejstve sme po inkasovanom góle trošku zneistili, prestali sme hrať našu hru. Boli sme všade neskoro. Komárno začalo hrať jednoduchšie a mali sme s tým problémy. Napokon sme to vôľou a zarputilosťou udržali. Dôležité sú tri body, aj keď si uvedomujeme, že ten druhý polčas nebol z našej strany dobrý,“ zhodnotil 26-ročný futbalista zápasové dianie proti Komárnu.

„Jednoznačne sme tieto body potrebovali ako soľ, hlavne po tom minulotýždňovom KO v Žiline. Boli sme po tom zápase trošku psychicky dole, ale analyzovali sme si to stretnutie na videu a videli sme, že sa máme od čoho odraziť. V piatok sme to vybojovali, máme tri body a pred Šamorínom aj zdvihnuté sebavedomie,“ pozerá sa „Cyra“ Haša už smerom k budúcotýždňovému zápasu, ktorý odohráme v Šamoríne.