​Dorastenci začali prípravu, čo po prvom tréningu povedal tréner U19 Jožko Dojčan?

Dorastenci U19 pod vedením Jozefa Dojčana a mladšia U17 pod vedením Vladimíra Hyžu zahájila v pondelok 8. januára zimnú prípravu.

Hráčov bolo na umelej tráve plné ihrisko a bolo na nich vidieť hlad po futbale po takmer mesačnej prestávke. Po tréningu sme na kus reči zavolali trénera starších dorastencov Jozefa Dojčana.

Ako si videl prvý tréning v novom roku?

„Stretli sme sa po dlhej prestávke, ktorá trvala takmer mesiac. Som rád, že sme boli v hojnom počte. Až na Michalíka, ktorý chýbal pre zdravotné problémy sme boli komplet. Jediným hráčom, ktorý opustil naše rady bol Papranec, ktorý sa rozhodol pre odchod z klubu. Vytiahli sme naopak smerom k nám hráčov zo sedemnástky. S prvým tréningom musím prejaviť spokojnosť. Hráči plnili pokyny s chuťou a bolo vidieť, že majú hlad po futbale.“

Príprava trvá dva mesiace. Čo počas nich čaká hráčov?

„Prvé dva týždne sú tréningové. Tie zakončíme v sobotu 20. januára o 11:00  stretnutím na domácom ihrisku s mužmi Hlohovca, ktorí pôsobia v 4. najvyššej súťaži. Potom nasleduje týždeň plný zápasov. V stredu 24. januára vycestujeme do Bratislavy, kde sa stretneme so Slovanom. V piatok v Otrokoviciach nás čaká Bohemians Praha a v sobotu hráme v Dunajskej Strede s domácimi hráčmi. Nasledujúci týždeň bude patriť opäť viac tréningu. Aj naďalej nasleduje pestrý program v domácich podmienkach. Okrem nich nás čaká aj päťdňové sústredenie od 12. do 16. februára v Korni, kde budeme iba trénovať.

Prejdime na inú strunu, dokončuješ si najvyššiu trénerskú PRO licenciu.

„Finišujem. Na prelome mesiacov by som mal mať záverečné skúšky, na ktoré sa intenzívne pripravujem. Dúfam, že všetko dobre dopadne.“

A aké máš želanie do roku 2018?

„Všetkým prajem predovšetkým pevné zdravie a nášmu klubu aby pokračoval v nastúpenej ceste, na ktorú sme vykročili.“