​Jeseň MFK Skalica v číslach: Nedobytná skalická pevnosť

Klub ukončil jeseň na najvyššej priečke 2. ligy. Pozrime sa teraz na ďalšie zaujímavé štatistiky klubu počas jesennej časti.

Nedobytná pevnosť na Letňáku

Hneď z prvého pohľadu je zrejmé, že za 1. miesto vďačíme predovšetkým skvelej bilancii na domácom trávniku. O body sa nás pokúsilo obrať deväť súperov, ale ani jednému sa to nepodarilo. Paradoxne najviac nás potrápil Inter Bratislava, ktorý zimuje tretí od konca. Húževnatý odpor súpera zlomili zverenci Jozefa Kostelníka až v 87. minúte, zásluhou premeneného pokutového kopu Danielom Šebestom.

Na jar to bude v domácom prostredí vo zvyšných šiestich dueloch ale podstatne náročnejšie. Čakajú nás totiž vo väčšine prípadov súperi z hornej polovice tabuľky. Priamy konkurenti, ktorí tiež pomýšľajú na postup do Fortuna ligy ako Poprad či Lokomotíva Košice, ale aj mimoriadne silné béčko majstra zo Žiliny.

Vonku je to slabšie, môžu za to aj silnejší súperi

Zlepšiť sa budeme musieť na ihriskách súperov. Zo všetkých mužstiev súťaže nemá nikto menej prehier ako my, keď sme prehrali z ôsmich stretnutí trikrát. Na druhej strane sme vonku dokázali zvíťaziť iba raz a to hneď v úvodnom vystúpení na ihrisku Nového Mesta. Vo zvyšných vystúpeniach sme dosiahli štyri remízy a tri prehry. Treba však poznamenať, že až na Sereď sme odohrali s mužstvami prvej sedmičky aktuálnej tabuľky všetky zápasy na ich ihriskách.

Najlepšia obrana

Okrem domácej bilancie sa môžeme pochváliť aj spoľahlivou defenzívou, ktorá inkasovala najmenej gólov zo všetkých mužstiev 2. ligy. V 17 stretnutiach inkasovala iba 12 gólov. Toto číslo stojí za povšimnutie obzvlášť pri tom, čo všetko postihlo obranu Skalice počas prebiehajúcej sezóny. Už v úvode sa pre zranenie zo zostavy vytratili Ondrej Neoveský a Pavol Majerník, neskôr k ním pribudol Lukáš Hlavatovič. Na poste stopéra tak musel zaskakovať rodený útočník Mišo Jakubek a treba povedať, že sa svojej úlohy zhostil skvele.

V ofenzíve sa musíme zlepšiť

Horšie to už je s našou ofenzívou. Predsa len sa čakalo viac presných zásahov ako 23 gólov. Až 10 mužstiev je na tom smerom dopredu lepšie. O naše góly sa postarala pätica hráčov, ale až dve tretiny presných zásahov zaobstaralo útočné duo Daniel Šebesta a Roman Haša. Prvý menovaný zaťažil konto súperov 8 gólmi, Haša pridal ďalších 7 zárezov. Mišo Jakubek pridal 4, Lukáš Hruška 3 a z jedného sa tešil Ján Mizerák.

Železným mužom Lukáš Švrček, všetky zápasy odohrali ďalší štyria

Tréner Kostelník staval na stabilnú zostavu, zasahoval do nej iba minimálne, zväčša iba v prípade zranení a trestov. Až piati hráči mužstva nastúpili do všetkých dueloch. Boli to Lukáš Švrček, Daniel Šebesta, Ján Mizerák, Roman Haša a Michal Jakubek. Ale len jediný z nich Švrček odohral plnú minutáž. Bol by sa k nemu určite pridal aj Mizerák, toho však musel po nešetrnom zákroku Kopičara v zápase s Podbrezovou tréner s tržnou ranou na nohe cez prestávku musel stiahnuť.

Brankári so siedmimi nulami

Spoľahlivú brankársku dvojicu máme medzi tromi žrďami. Bilancia 12 inkasovaných gólov v 17 dueloch hovorí sama za seba. Jednotkou bol Ján Čikoš-Pavličko, ktorý nastúpil na 15 stretnutí. V nich vychytal päťkrát čisté konto. O kvalitách Andreja Fišana, ktorý mu kryje chrbát, ukazuje fakt, že v dvoch dueloch, v ktorých sa postavil medzi žrde on, ani raz neinkasoval.

Až štyri červené karty

Naši hráči videli až v štyroch stretnutiach červené karty. Všetky sme inkasovali na ihriskách súperov, Lukáš Opiela s košickou Lokomotívou, Peter Lipták v Liptovskom Mikuláši, Filip Tomovič v Trebišove a Lukáš Hlavatovič v Komárne. V posledných dvoch prípadoch nás tieto vylúčenia stáli víťazstvá, keďže po nich nasledovali pokutové kopy v samom závere stretnutia, z ktorých súperi vyrovnávali na konečných 1:1.