​Preverí nás Petržalka na čele s Piroskom

Séria prípravných stretnutí pokračuje a nás čaká FC Petržalka. Duel sa hrá v sobotu 3. februára na ihrisku súpera o 12:00 h.

Týmto stretnutím zakončíme náročný program, keď v priebehu 21 dní na nás čakala porcia šiestich duelov. Po Tipsport lige, v ktorej sme zatiaľ okúsili jedinú prehru s českým prvoligistom z Brna a dvoch víťazstvách s poprednými mužstvami českej druhej ligy Pardubicami a Znojmom, sme v uplynulých dňoch odohrali dva súboje na domácom ihrisku. Najskôr sme si dosýta zastrieľali s treťoligovou Šaľou, ktorú sme porazili 12:0 a v strede týždňa sme zdolali ďalšieho českého druholigistu Frýdek-Místek 2:0. 

Bohužiaľ v týchto stretnutiach sa nám zranila až trojica hráčov. Ešte so Šaľou si svalové zranenie spôsobil Jakub Ondriš a v stredu nedohrali duel Jozefovia Dolný a Sombat. Jožko Dolný bude na zápas v poriadku, ale Ondriš ešte nebude k dispozícii, do tréningu by sa však mal zapojiť nasledujúci týždeň. Najhoršie je na tom Sombat, ktorý stále zostáva v nemocnici na pozorovaní, keďže má natrhnutú obličku a spoluhráčom bude držať palce z nemocničného lôžka.

FC Petržalka hrá v 3. lige BFZ a napriek tomu, že je nováčikom, iné ciele ako postup do 2. ligy si nedáva. Zimuje na 2. priečke za Rohožníkom, za ktorým je len vďaka horšiemu skóre. Petržalka začala prípravu 15. januára a má za sebou už aj prvý prípravný duel. V sobotu 27. februára si pripísala víťazstvo s Gabčíkovom 3:1, keď góly za petržalský tím strieľali Kondrlík, Hečko a Tino Miguez.

Pre skalických fanúšikov by mal byť najväčším ťahákom súpera Juraj Piroska. Skúsený 30-ročný útočník odohral za náš klub jarnú časť 2015/16, keď vo Fortuna lige odohral 8 stretnutí a strelil jeden gól. Piroska nastúpil aj v prvom prípravnom stretnutí Petržalky a tak sa dá očakávať, že si zahrá aj teraz.

S Petržalkou máme spoločný aj ten fakt, že podobne ako od nášho mužstva, aj od nich sa očakáva postup. Na začiatku prípravy si to uvedomuje aj tréner Balász Borbély, v minulosti výborný hráč. „Ono už hrať v bielo-čiernom drese Petržalky vytvára tlak. Petržalka je značka. Kamkoľvek prídete, súper sa chce vytiahnuť. Hráči súpera si uvedomujú, že nastupujú na pre nich prestížny zápas. Tak to bolo na jeseň a bude aj na jar. Všetci vieme, že tlak na postup od fanúšikov bude. Hráči sa s tým musia vyrovnať, musia popracovať na psychickej odolnosti,“ povedal na začiatku prípravy pre klubový web 17-násobný reprezentant Slovenska.

Zápas má úvodný výkop v sobotu 3. februára o 12:00 na štadióne FC Petržalka.