​VIDEO: Haša uzavrel skóre s Liptovským Mikulášom: "Mohlo to byť aj výraznejšie"

V dvoch stretnutiach na ihriskách súperov patril Roman Haša k našim najaktívnejším hráčom v ofenzívnej činnosti.

V Bardejove aj v Šamoríne opečiatkoval konštrukciu brány, proti Liptovskému Mikulášu sa už dokázal zapísať do listiny strelcov. Po prihrávke Jožka dolného si v šestnástke spracoval loptu a nekompromisne zavesil. „Sme hlavne radi, že sme vyhrali. V podstate sme si opäť sami dali gól, dostali sme sa pod tlak. Našťastie sme v druhej časti zmenili systém hry a podarilo sa nám otočiť stretnutie. Myslím si, že to mohlo skončiť nakoniec aj výraznejším rozdielom, lebo sme mali viacero ďalších šancí, ktoré sme nevyužili,“ zhodnotil priebeh stretnutia šikovný útočník.

Napriek jasnému víťazstvu, diváci videli dva rozdielne polčasy. „Súper v úvodnej časti veľmi dobre bránil. Dostupoval nás, nebol tam priestor. V druhom polčase sme to zmenili, v kabíne sme si povedali pár vecí, čo musíme robiť ináč a vyplatilo sa to. V každom prípade sa do ďalších stretnutí musíme vyvarovať toho, aby sme dostávali také lacné gól po našich chybách. To nás zráža dole, tentokrát sme sa z toho dostali,“ poznamenal hráč so skúsenosťami z českej najvyššej súťaže.

Výkon aj stav po prvom polčase a to, ako sa vletelo do druhej časti napovedá, že v kabíne asi nebolo najtichšie. „Nie, všetko bolo tak ako vždy. Tréner je v tomto výnimočný, má pokojnú hlavu, verí nám a to je pre nás veľmi dôležité,“ vyvrátil dohady o zvýšenom hlase trénera v kabíne Haša a doplnil: „Sme si povedali, že ak dáme do desiatich minút gól, tak to jednoznačne otočíme. To sa nakoniec potvrdilo.

Nedá sa ešte nevrátiť k zápasu v Bardejove. Ten mal podobný priebeh ako stretnutie s Liptovským Mikulášom. V držaní lopty sme dominovali, ale po dvoch chybách sme inkasovali. „Aj tam sme mohli duel otočiť, bohužiaľ sa to nepodarilo a dopadlo to pre nás zle. Ten zápas je už ale za nami a my sa musíme pozerať smerom dopredu,“ vrátil sa ešte k zápasu spred siedmich dní Moravák v našich farbách.

Nakoniec sa ukázalo, že sme sa vďaka trom bodom dotiahli na druhý Poprad, ktorý zaváhal na Interi a prehral 0:1. „Je to dobre, bude to zaujímavé až do konca. Aj pre fanúšikov je lepšie, keď je dramatickosť až do konca súťaže, ak keby bol desaťbodový rozdiel,“ netajil spokojnosť s výsledkom nášho súpera Roman.

My však potrebujeme, ak chceme konkurovať súperom, voziť body aj zo zápasov vonku. Už v piatok nás čaká duel so silným Pohroním. „Už by sa patrilo vonku zabodovať naplno. Na druhej strane má Pohronie formu, tak to nebude jednoduché. Ak zopakujeme výkon z druhého polčasu s Liptovským Mikulášom, tak si odtiaľ odvezieme tri body. Musíme sa však vyvarovať chýb, z ktorých dostávame lacné góly,“ optimisticky pozeral k najbližším stretnutiam desaťgólový strelec v tejto sezóne.

V peknom počasí sa na štadióne zišlo niečo cez 400 platiacich divákov. „Povzbudzovali nás, aj keď občas vyskočila nejaká kritika, ale to je všade rovnaké, či ide o 1. alebo 7. ligu. Vždy sa niekto nájde, kto bude kritizovať. Ale na druhej strane tu bola časť hľadiska, ktorá nás povzbudzovala aj za nepriaznivého stavu a verím, že ľudí na futbale bude postupne pribúdať,“ zakončil 25-ročný futbalista.