Rozhovor s Lukášom Vargom.

Manažér mládeže nášho klubu Lukáš Varga nám odpovedal na naše otázky.

Lukáš Varga zastáva v našom klubu dôležitú funkciu a to manažéra mládeže. Jeho vyťaženosť je veľká a zodpovednosť ešte väčšia, no zvláda to bravúrne a za tie hodiny práce sa dočkal veľkej odmeny. Stará sa o všetky mládežníčke kategórie nášho klubu, no tento rok teda, sezónu 2016/2017 dostal za jeho starostlivosť krásny darček a to dva tituly MAJSTRA II. ligy ZsFZ.

Chlapci z U19 a U15 to dokázali, keď vyhrali s prehľadom svoje ligy a zaslúžene sa stali víťazmi, ako to celé vníma Lukáš tak to sme sa ho spýtali v krátkom rozhovore.

1. Lukáš na začiatok než začneme o tohtoročných úspechom, ozrejmi našich fanúšikom v čom presne spočíva tvoja práca v našom klube teda práca manažéra mládeže ?

L.V. : Mám na starosti celkový chod všetkých mládežníckych mužstiev od komunikácie so zväzom až po materiálno technické vybavenie jednotlivých mužstiev.

2. Ako dlho už zastávaš túto funkciu v našom klube ?

L.V. : v klube som šesť rokov a pozíciu manažéra mládeže zastávam tri roky

3. Poďme už, ale priamo k veci a to k našim historickým mládežníckym úspechom, no čo aké sú tvoje pocity ? Ako to celé hodnotíš, tieto dva krásne tituly majstrov II.ligy ZsFZ v kategórii U19 a U15 ?

L.V. : je to fantastický úspech, som veľmi šťastný, že sa nám to takto podarilo a v Skalici sa bude prvý krát v histórii klubu hrať prvá žiacka liga. Rovnako super výkon chlapcov z U19, keby nebolo pravidla pri doraste, že mladší dorast musí byť do piateho miesta, mohli dorastenci rovnako bojovať o historický postup do prvej ligy, ale aj tak fantastický výkon chlapcov .Samozrejme veľká vďaka patrí aj trénerovi U19 Jožkovi Dojčanovi a asistentovi Igorovi Šefčíkovi, ktorí počas sezóny odviedli s mužstvom vynikajúcu prácu. Zároveň veľká vďaka trénerovi Vladkovi Hyžovi, ktorý k nám prišiel počas zimnej prípravy a mužstvu odovzdal veľa svojich skúseností a zároveň dokázal chlapcov správne motivovať a vytvoriť v kabínu túto správu atmosféru. Teším sa z prvých miest, ale najkrajšie bolo vidieť chlapcov ako si užívajú oslavu svojich titulov. Nesmiem zabudnúť na fyziterapeuta Jožka Hrtúsa, ktorí sa o nás celú sezónu staral a všetky mužstvá aj vďaku nemu zvládli dlhú a náročnú sezónu.

4. V hre o titul je ešte stále aj naša U13, ako vidíš tam boj o titul pred posledným kolom súťaže ?

L.V. : bolo by super keby sa aj chlapcom z U13 podarilo vyhrať svoju súťaž. Chlapci by si to zaslúžili, sú tam veľmi šikovný hráči a celý realizačný tím okolo tohto mužstva na čele s trénerom Jankom Nemcom. Chlapcov z U 13 teraz čaká náročné, ale pekné obdobie nakoľko si zahrajú prvú žiacku ligu.

5. Čo nám prinesú tieto veľmi úspešne a historické úspechy do budúcna ? V čom vidíš pri mládeži našu silu do ďalších rokov ? Je to určite také odplata za všetok ten strávený čas pri našich mladých chlapcov a samozrejme určité zadosťučinenie do budúcna je to pravda ?

L.V. : Pre mňa viacej starostí, ale stojí to zato. Do začiatku sezóny musíme vytvoriť ďalšie dva mládežnícke mužstvá U 12 a U 14, samozrejme zohnať nových trénerov, doplniť hráčov a nájsť vhodné tréningové plochy... bude toho veľa. Žiacka liga sa na tri roky uzatvára, čo je veľká výhoda, pretože máme čas všetko zastabilizovať. Čo sa týka dorastu budeme robiť všetko preto, aby obhájili titul a splnili všetky podmienky na postup do prvej ligy dorastu. Obidva tieto tituly nám priniesli zvýšenie kreditu nášho klubu. Našu silu do budúcnosti vidím v tom, že v mužstvách prípraviek máme vyše 150 detí a zanietených trénerov. Všetko sa snažíme robiť poctivo a postupnými krokmi, ktorými sa chceme prebojovať na úroveň akadémie. Čo je pre mňa zadosťučinenie ? Keď sa obzriem pár rokov naspäť tak som s končiacou sezónou veľmi spokojný. Za tri roky sa nám počet detí v prípravkách strojnásobil všetky ročníky sú konkurencie schopné a dostávajú pozvánky na veľké medzinárodné turnaje. Zisk dvoch titulov a možnosť tretieho je veľké zadosťučinenie a potvrdenie, že táto práca má význam a ideme tou správnou cestou. Samozrejme nepodarilo by sa to všetko bez podpory zo strany vedenia klubu. Za prejavenú dôveru a podporu ďakujem.

Lukáš Ďakujeme za rozhovor a prajem veľa ďalších takých významných úspechov pre náš klub a našu mládež do budúcna.

ĎAKUJEME !!!