Rozhovor s Radoslavom Ciprysom.

Prinášame Vám sľubovaný rozhovor s hráčom A mužstva Radoslavom Ciprysom!

Po polročnej pauze vynútenej zranením sa vrátil späť do kabíny A mužstva. Prekonal dve operácie, no je odhodlaní sa pobiť o svoje miesto v zostave a dokázať trénerovi Kostelníkovi, že tam právom patrí. Reč je o rýchlonohom záložníkom Radoslavovi Ciprysovi.

1.Rado pol roka si pauzoval pre zranenie a postúpil si dve operácie, priblíž našim fanúšikom čo sa ti stalo a prečo si musel pod nôž.

R.C.: Prvý krát som si poranil koleno v príprave s Brnom, keď som pocítil bolesť v pravom kolene a zápas som nedohral. Podstúpil som vyšetrenie magnetickou rezonanciou, ktoré ukázalo, že mám natrhnutý bočný väz v kolene a čiastočne predný krížny väz, no lekári mi operáciu neodporučili. Tak som podstúpil následne rehabilitáciu a po 2 a pol mesiaci sa pripojil späť k mužstvu, ale netrvalo to dlho a koleno sa ozvalo znova na tréningu. Tento krát to bola diagnóza na 80 % natrhnutý predný krížny väz, natrhnutý bočný väz a poškodená chrupavka. V máji roku 2016 som podstúpil v Bratislave najprv artroskopiu kolena u MUDr. Vaňa a následne v mesiaci júl plastiku predného krížneho väzu.


2.Zranenie sa ti stalo, ešte za trénera Horného a odvtedy si pauzoval, teraz si sa vrátil k mužstvu, ktoré vedie úplne nová trénerská dvojica, ako na teba táto trénerská dvojica zapôsobila ?

R.C.: Zapôsobil na mňa veľmi pozitívne, tréneri majú svoju predstavu a cieľ, ktorý je postup do Fortuna ligy a idú si za ním. Pevne verím, že ak budem 100%) pripravený, tak ako aj im a aj spoluhráčom pomôžeme k tomuto cieľu.


3.Káder počas tvojej pauzy prešiel zmenami, ako ta privítali chlapci v kabíne a čo hovoríš na nové tváre v drese MFK Skalica, ktoré si nepoznal za čias, keď si nebol zranený.

R.C. : Tak kabína mňa prijala veľmi dobre, som rád, že som opäť medi chalanmi a čo sa týka nových spoluhráčov, ktorí prišli do mužstva počas môjho zranenia, tak viacerých som poznal, alebo proti ním hral, ale najviac som poznal Rada Človečka s ktorým som sa poznal už dlhšie, nakoľko sme proti sebe hrávali futsal. Vytvorila sa tu super partia, ako aj v kabíne aj na ihrisku a verím, že to dotiahneme do nášho cieľa, ktorým je postup.


4.Mužstvo je na prvom mieste v tabuľke, chlapci hrajú pekný futbal, aj si chodil sledovať zápasy svojich spoluhráčov ?

R.C.: Na niektorých zápasoch som sa bol samozrejme pozrieť a chalani hrali naozaj pekný futbal, ktorý sa páčil aj mne a aj divákom.


5.Ako je na tom teraz tvoje zranenie, vidieť ta už v plnom tréningovom procese, čo nás samozrejme teší , ako sa teda cítiš a si pripravený sa pobiť o miesto v základnej zostave ?

R.C.: Tak zapojil som sa do zimnej prípravy a začal koleno pomaly zaťažovať v záťaži. Cítim, že tréning od tréningu je to lepšie, ale ešte to nejaký mesiac potrvá , kým budem fit. Zatiaľ sa snažím trénovať aj individuálne a dobiehať resty, ktoré som nabral počas mojej polročnej pauzy od futbalu. Pevne verím a dúfam, že koleno bude držať a ja sa budem môcť pobiť zasa o miesto v základnej zostave. Viem, že mňa nečaká nič ľahké, ale urobím preto maximum.

Ďakujem za rozhovor a prajem veľa zdravia !