Rozhovor a Andrejom Fišanom.

Brankár A mužstva Andrej Fišan odpovedal na naše otázky.

Stál medzi tromi žrďami pri najväčších úspechoch nášho klubu. Spolu v dvojici s Michalom Lupačom dotiahli náš klub historicky prvýkrát do najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Dnes je zakladateľom, mentorom i trénerom brankárskej futbalovej akadémie v našom klube. Áno je reč o jednom z najskúsenejších hráčov v kabíne nášho A mužstva, brankárovi Andrejovi Fišanovi.

1. Andrej v kabíne A mužstva už pôsobíš nejaký ten rok, ako by si zhodnotil tie roky v našom klube, čo by si vyzdvihol pre teba významné, že sa udialo za tvojho pôsobenia v drese MFK a čo ti z toho najviac zostalo v pamäti ?

A.F.: Do Skalice som prišiel počas jej pôsobenia v 3.lige,pracovalo sa v skromných podmienkach, kde takmer všetci hráči chodili do práce. Klobúk dolu pred chlapcami, ktorí dennodenne zvládali skĺbiť prácu s náročným tréningom. Postupmi do vyšších súťaží však bolo potrebné to zmeniť až do súčasnej podoby. Za moje pôsobenie v Skalici sa toho veľa zmenilo a som rád, že som toho súčasťou. V pamäti mi zostanú všetci úžasní ľudia s ktorými som sa tu stretol, všetky víťazstvá, oslavy v šatni...

2. V roku 2016 si založil v našom klube brankársku akadémiu, ako by si teda zhodnotil prvý rok jej fungovania ?

A.F.: Som veľmi rád, že sme tento projekt naštartovali a funguje výborne. Iba čas ukáže naše výsledky, ale už teraz môžem povedať, že máme v akadémii veľmi šikovných chlapcov, ktorí na sebe poctivo pracujú na každom tréningu a zápase. Spolupráca a komunikácia s trénermi funguje ako má. Treba povedať, že mládežnícky futbal v Skalici sa posúva postupnými krokmi vpred a veľmi sa z toho teším.

3. Posledné roky v drese MFK sú isto veľmi zaujímavé, najprv senzačný postup do najvyššej ligy, potom rýchly pád a teraz rýchly návrat na špicu tabuľky v II.lige a boj späť o postup do najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Veríš tomu, že sa Vám to opäť podarí postúpiť a v čom vidíš rozdiel v bojoch spred dvoch sezón a teraz ?

A.F.: Rozdiel tam určite je. Ako som hovoril, situácia v klube bola trochu iná a do sezóny sme vtedy určite nešli s tým, že ideme postúpiť do ligy. Postupne však prichádzalo jedno víťazstvo za druhým a naraz sme boli prví. Chodilo sa do práce a my sme si začali postupne uvedomovať, že skutočne hráme o postup. Dnes je situácia od začiatku sezóny iná a my všetci máme cieľ: Postup do najvyššej futbalovej súťaže.

4. Za tvoje pôsobenie v drese MFK si zažil v kabíne veľa zvučných mien, osobností , kvalitných futbalistov i trénerov, ktoré meno by si tak vyzdvihol, že toto meno je to ktoré stojí za zmienku a vyzdvihnutie ?

A.F.: KABÍNA!!! Toto vždy bolo a môžem povedať, že stále je veľmi silné. Partia,ktorá sa vždy v šatni vytvorí je neskutočná. Nie je to len o srande, smiechu...Vo futbale prídu aj ťažšie chvíle a práve vtedy sa ukazuje jej sila.

5. Túto sezónu sa mužstvu darí, teraz sa naplno zaberá v zimnej príprave, fanúšikovia sú plní očakávaní či sa vybojuje postup, alebo nie. Prezraď nám je v kabíne cítiť napätie z očakávania postupu do Fortuna ligy a aká je celkovo nálade v kabíne po výborne odohratej jesennej časti.

A.F.: Myslím, že v šatni je nás dosť skúsených chalanov, aby sme si uvedomovali, že sme stále iba na ceste za našim cieľom. Máme skúsených trénerov a v zimnej prestávke urobíme všetci maximum, aby sme boli ešte lepší ako na jeseň. Určite k tomu budeme potrebovať podporu každého fanúšika, ako tomu bolo pri prvom postupe.

6.Túto sezónu v mužstve kryješ chrbát Jánovi Čikošovi - Pavličkovi, no je nám dobre známe, že tvoj prístup k tréningu a zápasu je stále veľmi profesionálny, aký máte vzťah z Janom ?

A.F.: Výborný. Nie som typ človeka, ktorý by druhému neprial. Snažím sa Čikiho podporovať a fandím mu. Môže nastať situácia, že do brány pôjdem ja a som si istý, že Jano by sa choval úplne rovnako. Myslím, že sme si spolu navzájom sadli aj po ľudskej stránke a s trénerom brankárov Ľubošom Lukáčom a Rudom Bartalom tvoríme výbornú partiu.

7.Posledná otázka pre teba, koho by si z II.ligy a je jedno či z východnej časti alebo západnej, postavil na pozície najväčšieho súpera nás v boji o postup ?

A.F.: My sa pozeráme sami na seba, na naše výkony, na naše zlepšovanie v tréningu a na náš cieľ. Ak chce postúpiť aj niekto ďalší tak super, tešíme sa :-)

Ďakujem za rozhovor Fiši ;-)