​Filip Tomovič po excelentnom góle: „Netrénujeme to, ale Mizi mi to výborne naservíroval“

V samom závere prestupového obdobia k nám na jeseň prestúpil Filip Tomovič. Okamžite sa stal stabilným členom základnej zostavy trénera Jozefa Kostelníka.

Od 9. kola vynechal iba duel v Komárne, kde musel nútene pauzovať pre vylúčenie v Trebišove. V našom drese nastúpil v ôsmich druholigových a dvoch pohárových stretnutiach, ale zatiaľ sa v nich nedokázal strelecky presadiť a to napriek tomu, že mal niekoľkokrát ku gólu mimoriadne blízko.

To, čo sa mu nepodarilo počas jesennej časti, napravil hneď v prvom zápase roku 2018. V úvodnom kole Tipsport ligy prekonal hosťujúceho gólmana naozaj parádnou strelou. Jano Mizerák v poslednej minúte prvého polčasu z rohu neposlal loptu do vápna, ale prekvapujúco na hranicu šestnástky, kde sa do nej parádne oprel z voleja Tomovič a vyrovnal stav na 1:1. Vyzeralo to ako nacvičený signál. „Práve že to vôbec nemáme nacvičené. Vyplynulo to z hry. Mizi mi to výborne naservíroval a vyšlo to na výbornú. Bola to čistá improvizácia,“ poznamenal ku gólu Tomovič.

Ako videl úvodný zápas, ktorým odštartovalo mužstvo prípravu na jarnú časť 2. ligy? „Bol to prvý duel po dlhom čase, takže každý z nás sa určite tešil. Po dlhej dobe sme si zahrali zápas, ktorý má každý z nás radšej ako tréningy. Boli sme v ňom herne lepší ako náš súper. Prvý polčas, aj keď sme vyrovnali až v 45. minúte, sme mali výrazne herne navrch. Do druhej časti Znojmo prestriedalo a my sme možno fyzicky mierne strácali sily. Nakoniec sme stretnutie dotiahli do víťazného konca, čo je hlavné,“ netajil spokojnosť z úspešného vstupu do zimnej prípravy defenzívny záložník Skalice.

A aké to bolo po dlhej dobe v zápasovej záťaži? „Bolo cítiť, že som dlho nehral súťažné stretnutie. Ale na ihrisku som nemal žiadne problémy, dal som dokonca gól. Pevne verím, že to bude takto pokračovať aj naďalej."

Filip má u nás hosťovanie do konca sezóny a my veríme, že sa do listiny strelcov zapíše aj v súbojoch o fortunaligovú miestenku.