Staronovou tvárou v kabíne MFK Skalica je Laci Szöcs

Jednou z výrazných strát, ktorú zaznamenal náš tím pred štartom jesennej časti bol odchod Ladislava Szöcsa do druholigového maďarského klubu Gyirmót FC.

Do Maďarska si ho stiahol vtedajší tréner maďarského klubu Ladislav Molnár. Ten však vydržal v klube iba štyri mesiace a po jeho odchode sa zmenila aj situácia spoľahlivej stopérskej opory.

Prvých 12 zápasov som odohral v základnej zostave. Boli sme na 4. mieste, strácali sme päť bodov na 2. priečku. Tá bola cieľom klubu v jesennej časti, čo bolo ešte v nasledujúcich kolách realizovateľné. Takže úvod bol v poriadku. Následne prišla zmena trénera, ktorý si do mužstva priviedol svojich hráčov a ja už som ďalšie zápasy iba presedel na lavičke náhradníkov.

Aký futbal sa hrá v druhej najvyššej súťaži u našich južných susedov?

Futbal je takmer všade rovnaký. Ale ak mám konkretizovať, mierne rozdiely tam sú. Najvýraznejším je fakt, že je tam menej osobných súbojov a hrá sa tam na viac prihrávok ako u nás.

Príchod späť do Skalice je aj pre teba dobrou správou.

Návrat do Skalice vítam. Telefonoval som s trénerom Kostelníkom a už som sa tešil, kedy môžem prísť. Trochu sa to síce zdržalo kvôli papierovačkám, ale konečne som tu a plne pripravený pomôcť Skalici.

Teba ako nového hráča v podstate kabína ani fanúšikovia neberú. Do Skalice sa vraciaš po polročnej odmlke.

Je to tak. Som rád, že sme sa s trénerom dali do kontaktu. A že opäť môžem obliekať skalický dres. Už sa teším na domáci duel a skalických fanúšikov.

Aký bol návrat do kabíny, ktorú v podstate dôverne poznáš?

V kabíne sa tak veľa od môjho odchodu nezmenilo. Cítim sa v nej, ako keby som ani neodišiel. Všetci hráči ma prijali skvele.

Ako hodnotíš prvý duel po návrate, v ktorom si nastúpil na celých 90 minút?

Po dlhšom čase som sa dostal do Skalice a zas do základu. Tešil som sa na chlapcov a som rád, že som tu. Súboj s Pardubicami už bol trochu poznačený tím, že o postupujúcom zo skupiny bolo rozhodnuté. Vedeli to obe mužstvá, v oboch tímoch už bola navyše cítiť aj únava. Taká je proste príprava, ťažký zápas ale zvládli sme ho.

Čaká nás jarná časť, do ktorej vstupujeme z 1. miesta.

Podobne ako minulý rok sa v Skalici ciele nemenia. Bohužiaľ minulú sezónu nám postup utiekol o jediný bod. Teraz si na to musíme dať pozor. Musíme jednoducho všetci v klube ťahať za jeden povraz a spoločnými silami to dokopať do najvyššej súťaže.