S Jozefom Kostelníkom o Tipsport lige aj nových posilách

Naši hráči majú za sebou prvú porciu prípravy, keď v priebehu ôsmich dní odohrali tri zápasy s kvalitnými mužstvami našich západných susedov. Po treťom stretnutí sme sa porozprávali s trénerom Kostelníkom nielen o zápasoch, ale aj o posilách, či už tých, ktoré v klube sú alebo aj o tých, ktoré ešte len prídu.

Hodnotenie Tipsport ligy

V kvalitne obsadenej brnenskej skupine Tipsoprt ligy nám na postup do pražského Final Four nechýbalo veľa, možno jedna premenená šanca v druhom polčase s Brnom. Napriek tomu, že sme do finálovej štvorky nepostúpili, môžeme byť s predvedenými výkonmi spokojní. „Stretli sme sa s kvalitnými českými mužstvami a to, s čím sme do turnaja vstupovali sa nám splnilo. Odohrali sme vyrovnané stretnutia, čo je vzhľadom k sebavedomiu chlapcov veľmi dobré,“ povedal k úvodným trom stretnutiam tréner Jozef Kostelník.

Vzápätí rozmenil svoje slová na drobné a v krátkosti sa vyjadril ku každému stretnutiu zvlášť. „Prvý duel sme so Znojmom prehrávali. Ukázali sme v ňom svoju silu a dokázali sme ho otočiť. V druhom s Brnom sme tiež prehrali, ale v druhom polčase sme mali tri-štyri gólové šance. Ako sa ukázalo, stačilo ak by sme jednu z vyložených príležitostí využili a mohli sme byť vo finálovom turnaji. Proti Pardubiciam víťazstvo 2:0 a podobne ako s Brnom sme mali v druhom polčase ďalšie výborné príležitosti na navýšenie skóre. Určite sme spokojní. Hlavne sme potešení s celkovou predvedenou hrou, keďže v každom vystúpení sme uspeli s kombinačnou hrou, ktorá sa nám darila. Každí hráč išiel v zápasoch naplno a to je to najdôležitejšie.

Tri nové posily v kádri: Laci Szöcs a Jozefovia Dolný a Sombat

Mužstvo posilnili počas posledných dní tri posily. Defenzívu vystuží staronová opora zadných radov Ladislav Szöcs. Skúsený stopér strávil jeseň v druhej maďarskej najvyššej súťaži, ale rozhodol sa pre návrat. Jeho skúsenosti a istota určite mužstvu pomôže. Navyše Laci, bol obľúbený aj medzi fanúšikmi a čo je nemenej dôležité, dokázal sa presadiť aj gólovo pri štandardných situáciách. Aj toto môže byť dôležitým faktorom v jarnej časti. „Presne tak, ide o hráča, ktorého poznám nielen ja ale aj kabína. Vracia sa do mužstva po nie dlhej dobe, čo je výhoda,“ povedal k staronovej tvári v šatni kouč.

Druhou posilou je Jozef Dolný. Ten už má za sebou bohaté skúsenosti v najvyššej súťaži, v ktorej stihol odohrať 81 zápasov a streliť 8 gólov. Napriek 25 rokom je už vyzretý futbalista so skúsenosťami nielen z Fortuna ligy, ale aj so zahraničných súťaží. Jeho „futbalovosť“ by mohla platiť. „Jožka Dolného som poznal z predchádzajúcich pôsobísk. Len potvrdil to, čo sme od neho očakávali. Bude platným hráčom, potrebuje sa do toho po dlhšom výpadku dostať, potrénovať, odohrať niekoľko zápasov a bude to v poriadku,“ zhodnotil ďalšiu posilu Kostelník.

Tretím novým hráčom je Jozef Sombat. V minulej sezóne strávil vo Zvolene. Teraz bojuje o miesto v našom tíme. Veľmi dobre sa ukazoval v zápase s Brnom, jediné čo útočníkovi, ktorý nehral na svojom poste, ale na pravom krídle chýbalo, bol gól. Proti Pardubiciam už bola na ňom vidieť únava z náročného programu. Ak na sebe popracuje, v mužstve môže byť platným hráčom. „Ide o mladého perspektívneho hráča, ktorý si ešte potrebuje zvyknúť na našu hru a tiež sa do toho dostať,“ poznamenal k Sombatovi, ktorý je v príprave áčka tréner.

Zmena postu u Hlavatoviča

Počas zápasov zaujal aj presun Lukáša Hlavatoviča na kraj ihriska. Zdá sa, že by to nemuselo byť len dočasným riešením. V troch zápasoch Tipsort ligy si vypracoval suverénne najviac šancí z nášho mužstva a dokázal streliť aj dva zo štyroch našich gólov. „My sme ho už na jeseň chceli vyskúšať na kraji ihriska, dokonca sme to v Liptovskom Mikuláši skúsili. Lenže potom sa zranil. Teraz hrá po dlhšej dobe celé zápasy, takže z tohto hľadiska som spokojný. Ak si to pozrieme, práve on mal najviac šancí počas turnaja. Mohol dať minimálne šesť – sedem gólov. Bolo vidieť, že najmä s Brnom boli tie šance ku koncu zápasu a svoje už zohrala aj únava. V každom prípade je s jeho výkonmi spokojnosť,“ chválil tréner Kostelník, ako sa Hlavatovič zhostil novej pozície.

Sila mužstva ešte vzrastie uzdravením Daniela Šebestu a Paľa Majerníka, prídu aj ďalšie posily

Mužstvo má v rezerve ešte dvojicu hráčov, ktorí si momentálne doliečujú zranenia. Do defenzívy naskočí skúsený veterán Pavol Majerník a konkurenciu v ofenzíve zvýši Daniel Šebesta. „S touto dvojicou príde do šatne zdravá konkurencia. Paľo sa už dáva do poriadku a Šebi takisto začne v dohľadnej dobe s tréningom. Čo sa týka posíl, do mužstva chceme ešte priviesť trojicu kvalitných hráčov predovšetkým smerom do ofenzívy. Máme ich už vytipovaných, ale možné posily riešime postupnými krokmi,“ doplnil lodivod áčka.