Ľubo Ulrich po odchode z MFK Skalica: Na Skalicu spomínam iba v dobrom

Na jeseň sa s kabínou skalického mužstva rozlúčila pätica hráčov. Určite najviac rezonovalo meno Ľuba Ulricha, ktorý strávil v kráľovskom meste takmer päť rokov.

V súčasnosti už zarezáva v tíme priameho konkurenta zo Serede. Ten sa predstavil počas prípravy v Senici a my sme nášho bývalého hráča vyspovedali.

Ako hodnotíš prvé týždne v novom pôsobisku?

Hodnotím ich dobre. Myslím si, že som zapadol do kolektívu a zatiaľ som veľmi spokojný. Či už s tréningami alebo partiou, aká sa v Seredi zišla. Celkový dojem je pozitívny.

V Senici si sa v drese Serede predstavil na hrote, v Skalici si hrával viac zo strany.

Aj v Seredi som prvý prípravný duel odohral na krajoch či už ľavom alebo pravom. Proti Senici ma tréner postavil na hrot, kde som už dlhšie nehral. Mne to ale problém nerobí, som predovšetkým rád, že hrám.

Dokonca si nebol proti fortunaligistovi ďaleko ani od gólu.

Mal som dve dobré príležitosti, z ktorých som mohol skórovať. Škoda, ale sme stále iba v príprave a neberiem to tragicky. Dôležité bude, ako sa mi bude dariť v súťažných stretnutiach.

Prejdime na Skalicu. Strávil si na Záhorí štyri a pol roka.

Ja na toto obdobie spomínam a budem spomínať vždy v dobrom. Som rád za túto dobu, čo som v Skalici bol. Dosiahli sme tami pekné úspechy. Samozrejme priišli aj pády, ale to tiež prináša futbal. Ale celkovo nemôžem hodnotiť pôsobenie v Skalici ináč ako pozitívne.

Ako prebehla rozlúčka s chalanmi?

S chalanmi som sa síce rozlúčil, ale nebola to nejaká vážna rozlúčka. Stále sme spolu v každodennom kontakte, každý deň si voláme a píšeme. Ja im prajem aj takto na diaľku prajem všetko dobré a aby sa im darilo.

Je to s tým prianím naozaj úprimné, keď teraz „kopeš“ za priameho súpera v boji o postup?

Je to konkurencia, ale ja im úprimne prajem aj napriek tomu, že budeme priamymi konkurentami, len to najlepšie. Ako to nakoniec dopadne, to ukážu až samotné výsledky na ihrisku.

Ako spomínaš na skalických fanúšikov?

Ja môžem skalickým fanúšikom a nielen im, ale aj všetkým ľudom, ktorí sú v skalickom futbale zainteresovaní iba poďakovať. Verím, že Skalici sa bude dariť a bude napredovať. Latka a procesy v klube sú nastavená a ja sám chcem aby sa klubu darilo.