Čaká nás prvý domáci duel, pozýva Lukáš Hlavatovič

V sobotu 27.1. sa o 11:00 na umelej tráve prvýkrát predstavíme na domácej pôde. Privítame 12. mužstvo 3. ligy zo západu FK Slovan Duslo Šaľa.

Šaľa v tejto sezóne mala hrať pôvodne až 4. najvyššiu súťaž, ale po konci VSS Košice a preradení Nového Mesta o súťaž vyššie sa práve na mužstvo z juhu Slovenska usmialo šťastie a na poslednú chvíľu sa zaradilo do 3. ligy. V nej si napokon nepočínalo najhoršie, o čom svedčí aj 12. priečka. Po náročnom štarte, keď z prvých siedmich stretnutí zaznamenali hráči Šale jediné víťazstvo, sa postupne zdvihli a dokázali v nasledujúcich 10 dueloch až šesťkrát zvíťaziť. Svoju silu ukazovalo mužstvo predovšetkým na ihriskách súperov, kde dosiahlo až päť so svojich siedmich výhier. Určite najpamätnejšie zaznamenali v Borčiciach, kde vyhrali 3:2 a uštedrili lídrovi jednu z dvoch prehier. 

Súper napriek solídnym výsledkom vymenil trénera a Milana Mrlláka nahradil skúsený a známejší Peter Zelenský. "Zmluvu mám do leta, potom uvidíme. Vieme, že Šaľa patrí do druhej ligy. Vždy, keď som išiel okolo, tak som jej závidel podmienky na futbal, teraz sa teším, že tu budem trénovať," uviedol pre mynitra.sme.sk 59-ročný kouč. Súper zatiaľ odohral takisto tri stretnutia a zatiaľ v každom z nich ťahal za kratší koniec. Na úvod prehral doma so Šuranmi 2:3 a potom nasledovali dve vysoké prehry. Najskôr s fortunaligistom zo Zlatých Moraviec 1:7 a potom dokonca 0:7 s Interom Bratislava.

My máme v nohách rovnako tri prípravné stretnutia, v ktorých sme si pripísali dve víťazstvá s poprednými mužstvami českej druhej najvyššej súťaže Znojmom (2:1) a Pardubicami (2:0). Okrem nich sme zaznamenali prehru so Zbrojovkou Brno, ktorá hrá českú najvyššiu súťaž.

Na zápas sa teší aj Lukáš Hlavatovič, ktorého v prvých prípravných dueloch skúšal tréner Jozef Kostelník na krídle. "Konečne si zahráme v domácom prostredí. tešíme sa na zápas so Šaľou," poznamenal k zápasu a dodal k svojej novej pozícii: "Nemám so zmenami postu výraznejší problém. V podstate ak sa na to pozrieme, s nadsádzkou môžem povedať, že som si už vyskúšal väčšinu postov."

Teší sa aj na to, že si konečne zahráme pred vlastnými divákmi: "Tešíme sa na prvý domáci duel, aj keď iba prípravný aj z toho dôvodu, že sa konečne ukážeme pred našimi fanúšikmi."

Okrem zápasu dostanú fanúšikovia príležitosť aj na rozhovor s vedením klubu. To sa uskutoční rovnako v sobotu od 14:00 v priestoroch futbalového klubu MFK Skalica. Na stretnutí sú vítaní nielen fanúšikovia z Fanklubu, ale aj ostatní, ktorým úprimne záleží na napredovaní klubu.