​Konečne ostrý štart, už v piatok o 15:00 doma proti Žiline

Prvé dve kolá jarnej časti boli pre počasie odložené a tak sme si na ostrý štart našho áčka museli počkať až do polovice marca. V prvom súťažnom stretnutí doma privítame v piatok 16.3. o 15:00 béčko stále ešte úradujúceho majstra zo Žiliny.

Paradoxne jeho hráči už majú za sebou súťažnú premiéru. V súťaži sa totiž odohral jediný duel a to práve MŠK Žilina B – Nové Mesto nad Váhom. Šošoni v ňom prekvapujúco podľahli na domácom trávniku hosťom, ktorí bojujú o záchranu 3:4. „Pozitívom je desať odchovancov, ktorí nastúpili. Sme smutní z prehry, no doma dostať štyri góly je jednoducho veľa. Prvý ligový duel po zime, bolo to cítiť najmä v súhre, trochu nám viazla. V ďalších zápasoch sa musíme zlepšiť," povedal po prehre asistent trénera žilinského béčka Tibor Goljan.

Naši hráči mali posledné dva víkendy voľno. „Nevidím v tom problém, že sme nehrali žiadny súťažný duel. Ani sme o náhradnom programe v podobe priateľského stretnutia neuvažovali,“ podotkol k vzniknutej situácii tréner Jozef Kostelník.

Mužstvo sa až na Jozefa Sombata pripravuje v kompletnom zložení a teší sa konečne na súťažný zápas. „My sme sa v posledných tréningových jednotkách sústredili na prechod z umelej trávy na prírodnú. Chodili sme do neďalekého Rohatca a posledné tréningy sme absolvovali na domácom ihrisku,“ doplnil lodivod áčka.

"Skalica je favorit súťaže, rešpektujeme ich silu, majú najlepšiu obranu, my zas najlepší útok. To nám velí hrať útočne aj u lídra. Jednoducho streliť viac gólov než súper, verím, že sa nám to podarí. Chce to jednoznačne zlepšiť výkon z predchádzajúceho stretnutia," poznamenal k zápasu pre klubový web tréner žilinského béčka Jaroslav Kentoš.

Súper je momentálne na 4. priečke druholigovej tabuľky, len s dvojbodovou stratou na nás. Zaujímavosťou duelu bude, že sa stretne najlepšia obrana v podobe Skalice s najlepšou ofenzívou súťaže. Kým naši hráči inkasovali v 17 dueloch iba 12 gólov, čo je priemer 0,70 gólu na stretnutie, hostia ich v 18 nastrieľali až 47, čo je 2,6 na zápas.

Súpiska nášho mužstva na úvodné stretnutie jarnej časti

Brankári: Ján Čikoš-Pavličko, Andrej Fišan, Martin Junas

Hráči do poľa: Pavol Majerník, Ján Mizerák, Ladislav Szöcs, Lukáš Švrček, Lukáš Hlavatovič, Peter Lipták, Jakub Ondriš, Lukáš Opiela, Filip Tomovič, Jozef Dolný, Roman Haša, Michal Jakubek, Daniel Šebesta, Tomáš Majtán.