​Laci Szöcs má za sebou obnovenú premiéru v skalickom drese, už sa teší na Ulricha

Staronovým hráčom v mužstve Skalice bol v otváracom stretnutí jari proti béčku Žiline Laci Szöcs.

V prvom zápase sme aj jeho prispením dokázali naplno bodovať. Ako videl duel proti najofenzívnejšiemu mužstvu súťaže. „Tešili sme sa na prvý súťažný duel po tom, čo sme si museli ešte dva týždne kvôli počasiu počkať. Prvý polčas sme odohrali výborne. V druhom sme trochu vypustili. Našťastie sme to vďaka bojovnosti a presnej strele Hašu dokázali ešte napraviť a získali sme tri body,“ poznamenal náš stopér.

Práve dvojgólové vedenie po úvodnej časti navádzalo k tomu, že už je vymaľované. „Ukázalo sa, že 2:0 je v polčase zradný výsledok. Mierne nás to upokojilo a možno aj to malo za následok, že sme trochu poľavili v koncentrácii. Súper to dokázal využiť a strelil dva góly,“ doplnil Szöcs, ktorý nezabudol vyzdvihnúť aj silu súpera: „Na druhej strane treba poukázať aj na kvalitu súpera. Má síce mladých hráčov, ale je vidieť, že majú v sebe potenciál.“

Už v sobotu nás čaká ďalšia náročná skúška. V Seredi nastúpime proti druhému mužstvu tabuľky, ktoré na nás stráca jediný bod. „Na tento zápas sa tešíme aj s prihliadnutím na postavenie oboch tímov v tabuľke. Na druhej strane k súboju pristúpime zodpovedne ako ku každému ďalšiemu stretnutiu. Zvlášť po tom, čo sa nám stalo so Žilinou vieme, že si nemôžeme dovoliť ani na sekundu poľaviť,“ s optimizmom ale aj s pokorou prehlásil rodák z Dunajskej Stredy.

Pre väčšinu Skaličanov okrem priameho súboja bude mať duel so Sereďou aj ďalšiu pikantnú príchuť. V drese súpera sa predstaví aj náš dlhoročný hráč Ľubomír Ulrich. „Určite to zvýši atraktivitu stretnutiu. Na Ľuba sa všetci tešíme, poznáme sa už nejaký ten deň, keďže v Skalici strávil dlhú dobu. Na druhej strane spravíme všetko preto, aby sme ho ubránili a po zápase sa z výsledku tešili my,“ doplnil Laci Szöcs.