Preview: Na Skaličanov čaká Lokomotíva Košice, diváci majú voľný vstup

Lokomotíva Košice je súper, ktorému patrí 4. miesto a na nás stráca jediný bod, keď ich má na konte 36. Naposledy sa jej podarilo zvíťaziť v Stupave s domácim Interom Bratislava 3:0.

My sme v posledných dvoch dueloch zaváhali, keď sme prehrali v Seredi a v Brezne s béčkom Podbrezovej. „Chceme sa vrátiť späť na víťaznú vlnu. Síce nám nevyšli dva zápasy, ale máme kvalitu na domácom ihrisku a dúfam, že ju potvrdíme aj proti Lokomotíve,“ povedal pred stretnutím tréner Jozef Kostelník.

Vedenie klubu sa spoločne s hráčmi rozhodlo na domáci duel proti susedovi z tabuľky nevyberať vstupné a umožniť fanúšikom vstup zadarmo. „Dúfam, že ich potešíme po dvoch sklamaniach. Mrzí nás predovšetkým vysoká prehra v Seredi najmä kvôli nim, keďže nás prišli povzbudiť na tento duel v hojnom počte. Chceme ich potešiť nielen víťazstvom, ale aj hrou,“ doplnil kormidelník.

Po výhre vonku sa k zápasu u nás vyjadril aj hosťujúci tréner Albert Rusnák: „Skalica teraz prehrala v Podbrezovej, pred tým aj v Seredi, tam to však bolo ovplyvnené červenou kartou. Skalica má veľmi kvalitný káder, určite si na súpera niečo prichystáme.

Pre košický klubový web sa k nastávajúcemu stretnutiu vyjadrili aj hráči. „Skalica má kvalitný tím, nič na tom nemení ani fakt, že teraz dvakrát prehrala. Táto súťaž má svoju kvalitu, pripravíme sa najlepšie ako vieme,“ poznamenal dvojgólový strelec proti Interu Michal Cmarko. Brankár Miloslav Bréda, ktorý v minulosti na Záhorí pôsobil, uviedol: „V Skalici je trošku búrlivejšie prostredie, no ideme tam s cieľom bodovať. Dúfam, že nadviažeme na výhru na Interi.

Obaja tréneri by mali mať k dispozícii kompletné súpisky. Hosťom sa už do zápasu s Interom zapojili Karaš, Lukáš Tóth a Harvila a proti nám by už mal byť k dispozícii aj Ilinjo.

V našej kabíne už bude pripravený aj Laci Szőcs, ktorý by po červenej karte v Seredi už mal byť trénerom k dispozícii a aj Luki Švrček, ktorý stretnutie v Podbrezovej odstál na tribúne, keďže si odpykával trest za päť žltých kariet.