Čaká nás duel v Bardejove

V sobotu o 16:30 nás čaká zápas 23. kola 2. ligy na ihrisku Bardejova.

Bardejov je v tabuľke momentálne na 9. mieste, ale má spomedzi mužstiev odohraných najmenej stretnutí, iba 19. Môže zato počasie v úvode jarnej časti, ktoré na východe neumožnilo odohrať niektoré stretnutia. Na jar sa predstavil zatiaľ iba vo dvoch dueloch, keď prehral na ihrisku Popradu 1:3 a následne naplno bodoval v Novom Meste nad Váhom po víťazstve 2:1. 

Sila Bardejova spočíva predovšetkým v ofenzíve, keď má vo svojom strede najlepšieho strelca doterajšieho priebehu 2. ligy. Michal Hamuľák nastrieľal 16 gólov, čo je viac ako polovica všetkých presných zásahov Bardejova (30). Svoju kvalitnú formu potvrdil aj v oboch jarných stretnutiach, keď sa v každom zápase presadil.

Naši futbalisti si spravili chuť po dvoch prehrách a naplno bodovali s košickou Lokomotívou, s ktorou dokázali otočiť nepriaznivý vývoj, keď sme po polčase prehrávali 0:1. Po presných zásahoch Švrčeka a Hlavatoviča sme stretnutie otočili a získali tri dôležité body do tabuľky. V nej po piatkových stretnutiach strácame na vedúci Poprad štyri body.

Naši hráči odcestovali na duel v jednodennom predstihu a noc strávili už na východe republiky. „Ja to rád nemám a myslím si že ani väčšina futbalistov u nás v klube ale aj celkovo v našich slovenských súťažiach. Radšej mám režim prísť, odohrať a ísť domov. Na druhej strane to treba brať tak ako to je a aj to patrí k profesionálnemu futbalu,“ uviedol na margo dlhej cesty na zápas Lukáš Švrček.

S Bardejovom sme odohrali počas uplynulých dvoch sezón tri stretnutia a všetky sa skončili tesným výsledkom. Na jeseň sme doma zvíťazili 1:0 po góle Miša Jakubeka. V jarnej časti sme uspeli na ihrisku súpera 2:1, keď sa za našu stranu presadili Daniel Šebesta a Ľubo Ulrich, za domácich znižoval Romulo Silva. Práve tento futbalista nám pripravil nepríjemné chvíle v jesennom domácom stretnutí uplynulej sezóny. Po úvodnom polčase, v ktorom sa presadil Laci Szocs sme viedli 1:0, ale práve brazílsky futbalista ako striedajúci hráč otočil vývoj stretnutia. Romulo si v jesennej časti zahral v neďalekej Senici, ale nedokázal sa výraznejšie presadiť a tak sa vrátil späť do Bardejova.

S Bardejovom sú veľmi ťažké zápasy, ale to sú v súčasnosti všetci v 2. lige. My tam ideme s cieľom získať maximálny počet bodov a na zápas sa pripravíme najlepšie ako vieme,“ pozeral na najbližšieho súpera.

Zápas môžete sledovať na onlajnoch na http://www.onlajny.eu/match/index/date/2018-04-07/id/232859 a zmenu skóre vám prinesieme aj na našom facebookovom profile.