​Čaká nás duel s Pohroním

V piatok 20.4. sa od 18:00 predstavíme na pôde Pohronia, ktoré hrá svoje domáce stretnutia na vynovenom štadióne v Žiari nad Hronom.

Súper má na jar výbornú formu, keď spolu so Sereďou ešte neokúsil trpkosť prehry. Naposledy prišiel o plný bodový zisk v Novom Meste v nadstavenom čase po výstavnej strele Juricu z takmer 40 metrov.

„V piatok nastúpime proti mužstvu z čela tabuľky a veríme, že 3 body zostanú doma, ako v posledných jarných domácich zápasoch. V Skalici sme odohrali tiež dobrý zápas, je to kvalitný súper, ašpirant na postup do 1. ligy. Prehrali sme gólom z penalty 1:0. Majú výborne poskladaný tím, ale aj my máme svoju kvalitu. Tešíme sa na divácku podporu a budeme chcieť určite nad nimi zvíťaziť,“ povedal pred stretnutím pre klubový web tréner súpera Rastislav Urgela.

Oproti iným súperom, ktorí proti nám väčšinou bránia plánuje tréner súpera hrať odvážnejšie. „Chceme sa prezentovať kombinačným futbalom a pokračovať vo výkonoch v jarnej časti, ktoré nám prinášajú body. Vždy je čo zlepšovať, aj bodov mohlo byť viac zo zápasov vonku, ale sme vo fáze budovania tímu, takže musíme byť trpezliví. Verím, že aj diváci to chápu a my sa budeme snažiť ich doma opäť potešiť,“ doplnil Urgela.

My sme si spravili chuť v poslednom zápase s Liptovským Mikulášom, keď sme v druhom polčase výborným výkonom otočili stretnutie štyrmi presnými zásahmi, keď dva z nich strelil netradičný strelec Laci Szőcs. Kým v domácich stretnutiach Skaličania ešte nezaváhali, na ihriskách súperov dokázali bodovať naplno iba v jedinom stretnutí. Už v piatok sa túto bilanciu budú môcť pokúsiť zmeniť na trávniku Pohronia. „Bude to ťažký zápas. Ale ak chceme bojovať o špicu, musíme zabrať naplno konečne už aj vonku,“ uvedomuje si to Szőcs.

My však potrebujeme, ak chceme konkurovať súperom, voziť body aj zo zápasov vonku. „Už by sa patrilo vonku zabodovať naplno. Na druhej strane má Pohronie formu, tak to nebude jednoduché. Ak zopakujeme výkon z druhého polčasu s Liptovským Mikulášom, tak si odtiaľ odvezieme tri body. Musíme sa však vyvarovať chýb, z ktorých dostávame lacné góly,“ uvedomuje si desaťgólový strelec v tejto sezóne Roman Haša.