Naši hráči Dolný, Mizerák a Fišan sa cez víkend zúčastnili autogramiády na City Race

Trojica našich hráčov Jozef Dolný, Ján Mizerák a Andrej Fišan si napriek mimoriadne nabitému programu týchto dní našla čas a zúčastnila sa autogramiády v našom stánku na 5K Inflatable FUN Skalica.

Ešte v piatok večer odohrali náročný duel na ihrisku v Žiari nad Hronom, odkiaľ prišli do Skalice tesne pred polnocou, ráno absolvovali po zápasový tréning, z ktorého sa presunuli na dopravné ihrisko, kde spomínaná akcia prebiehala. „Dôležité tri body proti silnému súperovi. Konečne sme vyhrali vonku, udržali čisté konto, takže spokojnosť,“ poznamenal k zápasu s Pohroním počas autogramiády Jozef Dolný.

Ten v závere polčasu zvládol individuálnu akciu, po ktorej našiel hlavu Romana Hašu, ktorý strelil dôležitý úvodný gól. „Zahrávali sme roh, po ktorom prišla odrazená lopta do priestoru, kde som bol ja, obhodil som si hráča 1 na 1 a Cyro to poslal hlavou do siete, čo bolo dôležité v závere polčasu,“ popísal prvý gólový zásah stretnutia Dolný.

Ten druhý, ktorý definitívne zlomil odpor súpera strelil sám. „Dobrá lopta na Miša Jakubeka, ktorý výborne medzi dvomi stopérmi zabojoval a poslal mi ju hlavou do behu. Ja som sa už iba snažil, aby ma hráč súpera nestihol. Zakryl som si loptu, vbehol do šestnástky a zakončil,“ opísal druhý gólový moment útočník.

Pre neho to bol prvý presný zásah v našich farbách, natískala sa otázka, či ho to bude niečo stáť do kabíny. Tento dotaz nenechal chladným vedľa sediaceho Andreja Fišana, ktorý odpovedal za Jožka: „Samozrejme, že áno,“ pritakal so širokým úsmevom brankár. Skúpejší už bol pri dotaze, či aj jeho prvú jarnú nulu kabína pocíti. „Určite nie, veď nebola prvá a ani posledná, ktorú som v Skalici odchytal,“ nedal sa brankár, aj keď dvojica prísediacich spoluhráčov dávala najavo zjavný nesúhlas.

Výborné stretnutie na Pohroní odohral aj Ján Mizerák. Bojovník na pohľadanie vytiahol spoločne so svojimi kolegami v defenzíve niekoľko náročných zákrokov. „Bol to náročný duel. Súper nás zaskočil svojou aktivitou, ktorú sme však postupom času dokázali eliminovať a postupne sme sa začali presadzovať aj my. To napokon viedlo v závere polčasu k vedúcemu gólu,“ poskytol svoj pohľad na stretnutie Mizerák.

K autogramiáde a samotnému 5-kilometrovému prekážkovému behu, ktorý bol súčasťou akcie krajný hráč poznamenal: „Ja osobne by som si ho rád zabehol. Ak by sme nemali tak nahustený program, určite by som si to skúsil.

Čaká nás Spišská Nová Ves

Všetci traja si spoločne uvedomujú, že bez ohľadu na poslednú formu a postavenie súpera v tabuľke nás nečaká nič jednoduché: „Napriek tomu, že sa jej nedarí, nemôžeme si dovoliť podcenenie a od začiatku stretnutia musíme byť aktívny a hlavne sa vyvarovať chýb. Chceme nadviazať na výkon v stretnutí s Pohroním a z druhého polčasu s Liptovským Mikulášom. Dúfame, že aj akcia akou bol Mikádo City Race pomôže zvýšiť návštevnosť na stretnutí,“ poznamenal už k najbližšiemu stretnutiu Mizerák.

Pre Jožka Dolného to bude súboj s mužstvom z jeho rodného mesta, ale v tomto prípade na to ohľad brať nebude: „V žiadnom prípade, teraz hájim farby MFK Skalica a spolu so spoluhráčmi pôjdeme jednoznačne za plným bodovým ziskom,“ potvrdil skúsený útočník.

Na nulu s Pohroním chce nadviazať aj Andrej Fišan. „V Pohroní som paradoxne vychytal nulu, keď som mal podstatne viac práce ako v predchádzajúcich stretnutiach, keď sa mi to nepodarilo. Som za ňu rád a dúfam, že takýchto výkonov bude pribúdať.