​Sombatovi sa proti bývalým spoluhráčom darilo, v Skalici sa cíti podstatne lepšie

Jozef Sombat zažil v prípravnom období nepríjemný okamih, keď si v zápase proti Frýdku-Místku po strete s protihráčom natrhol obličku. Toto zranenie ho pribrzdilo, ale nezastavilo a rýchlonohý hráč sa už stáva stabilnou súčasťou základnej zostavy trénera Jozefa Kostelníka.

Počas uplynulého víkendu sa predstavil v našich farbách vo Zvolene, kde ešte na jeseň obliekal dres domáceho klubu. „Bol to pre mňa špeciálny zápas, ale nie zas až tak výrazne. Teraz som už hráčom Skalice a tak som sa na to aj pozeral,“ priznal čiastočnú príchuť zvláštneho náboja pre neho osobne.

K zápasu už bol 24-ročný ofenzívny hráč zhovorčivejší. „Som rád, že sme vyhrali. V prvom polčase sme mali výborný začiatok, keď sme v podstate nepožičali loptu súperovi. Mali sme niekoľko dobrých príležitostí, ktoré sme nepremenili, ale nakoniec sa nám podarilo skórovať. V druhej časti bol súper predsa len o niečo aktívnejší, podarilo sa im z ojedinelej šance skórovať. Škoda, že sme nepremenili pokutový kop, ale nakoniec sme víťazstvo ustrážili a tri body sú naše,“ netajil spokojnosť Sombat.

Najmä úvod jari bol pre Jožka náročný, keď sa musel vysporiadať so zranením a tým aj výpadkom z tréningového procesu. „Snažil som sa začať trénovať čo najskôr aspoň individuálne, začal som už 15. marca vyklusávať a postupne som sa zapájal do prípravy s mužstvom. Ešte je síce cítiť nejaké kondičné resty, ale postupne ich zmazávam,“ poznamenal ku komplikovanému návratu do mužstva Sombat.

V posledných zápasoch už začína napĺňať ambície, s ktorými ho do klubu bral tréner Kostelník. Jeho rýchlosť po stranách na súperov platí a v posledných troch dueloch sa jeho štyri akcie končili gólmi, keď z neho ťaží predovšetkým trojgólový Jozef Dolný, ale za gólovú prihrávku mu už ďakoval aj Roman Haša. „Som rád, že už aj aktívne prispievam k úspechom, ale hlavné je, že sa darí mužstvu. Zostávajú nám do konca súťaže tri stretnutia, už ten najbližší je najkľúčovejší. Ak by sa nám podarilo naplno bodovať s Popradom, výrazne sa nám vylepší situácia v tabuľke,“ skromne poznamenal rodák z Nitry.

Vrátili sme sa ešte k porovnaniu Zvolena a Skalice. „V Skalici hráme podstatne iným štýlom, viac držíme loptu, čo je pre každého hráča výhoda. Hráme rýchly futbal po krajoch, čo mne osobne vyhovuje, som maximálne spokojný,“ tešil sa z nášho herného prejavu a dodal aj čo to k porovnaniu klubov a ich ambícií: „Skalice je na tom so zázemím a profesionalitou podstatne lepšie, je to neporovnateľné. Navyše aj ambície klubu sú úplne niekde inde, Skalica chce postúpiť a to je pre mňa to najdôležitejšie.