​Doma privítame Poprad, ktorému ide o všetko

V sobotu 5. mája od 19:00 h privítame na vlastnom štadióne prenasledovateľa z Popradu. V jesennej časti sme na jeho ihrisku remizovali 0:0.

Tri kolá pred koncom nám žreb priviedol do cesty mužstvo z Popradu. Práve tím z východu nabitý známymi menami a aj bývalými reprezentantmi mal byť hlavným ašpirantom na boj o prvé miesto tabuľky. Lenže nepresvedčivé výkony v posledných týždňoch strhli Poprad až na tretiu priečku, z ktorej na našich hráčov strácajú štyri body.

Na zápas v Skalici, v ktorom ide o všetko, sme sa dôkladne pripravili. Taktiku podradíme tomu, že budeme musieť hrať na víťazstvo. Víťazstvo nad Novým Mestom nad Váhom podvihlo psychiku hráčov. Klímu v mužstve nastavíme tak, aby sme hrali uvoľnene, aktívne, pokúsime sa v Skalici vyhrať,“ konštatoval pre klubový web východniarov pred súbojom asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.

„Je škoda, že sme to mali vo svojich rukách, ale sme to prepustili Skalici. Budeme bojovať až do konca a uvidíme, čo sa stane. Bude to veľmi ťažký zápas, dúfam, že naši skvelí fanúšikovia prídu aj do Skalice a že nás podporia,“ dodal pre FK Poprad stredopoliar hostí Duje Medak.

Naši hráči sa naopak dobre naladili, keď ťahajú sériu štyroch víťazných stretnutí. Doma sme v posledných dvoch vystúpeniach dali súperom štyri góly a je potešiteľné, že nám začala fungovať ofenzíva. „Zápas s Popradom berieme ako každý iný. Radi by sme pokračovali v nastúpenom trende a naplno zabodovali aj proti tomuto súperovi. V Poprade sme na jeseň odohrali herne výborné stretnutie, bohužiaľ sme niekoľkokrát nastrelili žrď a nakoniec sme si od súpera odviezli iba bod. Rád by som, aby sme po hernej stránke nadviazali na výkon z tohto stretnutia a pridali k nemu aj nadstavbu v podobe presných zásahov,“ uviedol Jozef Kostelník k zápasu.

Vážnosť stretnutia si uvedomuje aj kapitán mužstva Pavol Majerník. „Bude to duel, ktorý veľa napovie. Ak zvíťazíme, máme istotu minimálne druhej priečky a v hre stále zostane najvyššia pozícia. Sú pred nami tri zápasy ale ten najdôležitejší je vždy ten najbližší. Čakáme ťažký zápas, lebo súper príde hrať o holý život. Ak prehrá, je von z hry o postup. Musí tu minimálne bodovať, určite bude chcieť tri body. My mu však cestu za týmto cieľom chceme sťažiť a predviesť sa v takom svetle, v akom sme sa predviedli v posledných stretnutiach,“ poznamenal na margo najbližšieho súpera skúsený obranca.

Zápas sa odohrá Na Letňáku v sobotu 5. mája o 19:00 h a všetci fanúšikovia Skalice sú na štadióne vítaní. Hráči veria, že s ich podporou dôležitý duel zvládnu a odrazia sa do záverečných vystúpení v jarnej časti.