Čaká nás dvojzápas roka, súperom je FK Senica

Model súťaží Fortuna ligy a 2. ligy rozhodol, že v zápase o poslednú miestenku vo Fortuna lige sa stretne naše mužstvo so susedmi zo Senice.

Senica si baráž zachránila v samom závere súťaže, keď nakoniec o tom, že neskončila posledná, rozhodla lepšia bilancia vzájomných stretnutí s Prešovom, ktorý mal po poslednom kole rovnako bodov, ale horšie vzájomné stretnutia.

Klub, ktorý sa dostal do ligy v sezóne 2009/10, keď ako štvrtoligový odkúpil licenciu od Interu Bratislava, zažil doteraz svoju najhoršiu sezónu. Klub prechádza zložitým obdobím aj z hľadiska financií. Klub opustil mecenáš Vladimír Levársky, za ktorého pôsobenia zažili Seničania najlepšie časy. V súčasnosti je generálnym manažérom klubu Martin Šnegoň a klub finančne podporuje okrem mesta aj venezuelský a holandský kapitál, ktorý zastupuje Ton Caanen, ktorý je zároveň aj trénerom senického áčka.

Pred jarnou časťou zažila kabína súpera poriadny prievan, keď prišlo množstvo nových tvárí, väčšinou zo zahraničia. Do klubu prišli Slováci Dominik Holec, Oliver Práznovský, Jakub Brašeň a Peter Ďungel a cudzinci Joan Herrera, Ricardo Villarraga, Diego Cuadros, Jan Suchan, Zezinho, Frank Castaňeda, Richard Celis, Ronaldo Chacon a Lunel Kitambala.

My sme sa po kostrbatom začiatku jari postupne dostávali do formy a v závere „Chceme tento dvojzápas zvládnuť a urobiť posledný úspešný krok. V súťaži sme skončili na 2. mieste s 10 bodovým náskokom pred Popradom, s čím sme spokojní. Teraz je našim cieľom potvrdiť dobrú formu z posledných stretnutí aj proti Senici,“ uviedol pred stretnutím tréner MFK Skalica Jozef Kostelník.

Pre neho bude mať duel špecifický náboj, keďže v Senici v minulosti pôsobil. „Na Senicu spomínam v dobrom, poznám tam mnoho dobrých ľudí. Zahrali sme si finále Slovenského pohára, takže ja sa tam veľmi rád vraciam,“ pochválil pôsobenie u nášho najbližšieho súpera Kostelník.

Pred zápasom na slovíčko s Jožkom Dolným a Mišom Jakubekom, ktorí stáli naposledy na opačných stranách

Pred zápasom so Senicou sme sa porozprávali s dvojicou hráčov, ktorá si pamätá posledný vzájomný duel vo Fortuna lige, ktorý sa skončil 2:2. Jožko Dolný ho odohral v červeno-modrom drese Senice, Mišo Jakubek v našom, keď dokonca skóroval.

Ako si pamätáte na vzájomné stretnutia?

Jozef Dolný: „Ja som odohral všetky tri vzájomné zápasy v tej sezóne. Prvý, ktorý si budem pamätať do konca života, keď bolo plné hľadisko, takmer 4 700 fanúšikov, kde sme o víťazstve rozhodli až v 90. minúte. V druhom sme v Skalici vyhrali 3:0, kde som bohužiaľ nedohral, keď som bol po tvrdom zásahu stopéra Konečného prevezený do nemocnice, našťastie bez vážnejších následkov. A tretí sme doma viedli, ale za desať minút Skalica otočila, ale napokon s nám podarilo vyrovnať v závere stretnutia.

Michal Jakubek: „My sme v poslednom vzájomnom stretnutí hrali o záchranu, hrali sme v Senici a prehrávali 0:1. Podarilo sa nám duel gólmi Vaška a mojim stretnutie otočiť. Senica vyrovnala v samom závere, takže pre nás ten duel nedopadol dobre, keďže sme potrebovali naplno bodovať. Dúfam, že teraz tie stretnutia zvládneme."

Čo sa dá očakávať od prvého barážového stretnutia?

Jozef Dolný: „Bude to o niečo viac vyhecované, keďže pre obe mužstvá to bude duel o všetko. Tieto dve stretnutia rozhodnú, či bude sezóna pre nás alebo Senicu úspešná. Som presvedčený, že tento dvojzápas zvládneme, aby sme si mohli po sezóne povedať, že máme za sebou úspešnú sezónu.

Michal Jakubek: „Je to v prvom rade derby a tie bývajú nevyspytateľné. Priznám sa, že som Senicu moc osobne nevidel hrať. Viem, že majú veľa hráčov z Južnej Ameriky a v zime prešli väčšou obmenou. My sme naopak dlhšie spolu. Ak chceme ísť do ligy, musíme doma uspieť a následne výsledok potvrdiť aj vonku."

A čo divácka kulisa?

Jozef Dolný: „Neviem to odhadnúť. Hrali sme stretnutia s Popradom alebo aj ďalšie dôležité stretnutia, na ktorých bola nižšia návšteva ako sme očakávali. My sme vďační za každého jedného diváka. Ak by sa zopakovala podobná návšteva, aká bola v tom úvodnom vzájomnom meraní v Senici, bolo by to fantastické.

Michal Jakubek: „Ja by som bol rád, ak by sa zopakovala návšteva z prvého vzájomného stretnutia vo Fortuna lige tak u nás v Skalici a následne aj potom v Senici. Bolo by to nádherné, ak by sa rovnaká návšteva opäť zopakovala."