Rozhodujúci zápas sezóny nás čaká v Senici

Naši futbalisti si vďaka baráži predĺžili súťažnú sezónu ešte o týždeň, ale v sobotu ju už definitívne uzavrú na ihrisku v blízkej Senici.

Prvý barážový duel sme zvládli lepšie ako súper, keď sme prvé záhorácke derby vyhrali 2:1. Hostia sa dostali do vedenia Chaconom, ale ešte do prestávky otáčali Sombat a Majerník.

V prvom polčase sme hrali veľmi dobre. Boli sme dôrazní, mali sme dostatok šancí. Nanešťastie sme dostali gól. Ten nás nepoložil, naopak naštartoval, vyrovnali sme a do polčasu sme pridali aj druhý presný zásah. V druhej časti trochu viazla kombinácia a boli sme menej dôrazný v osobných súbojoch. Víťazstvo berieme, ale zatiaľ sme stále iba v polčase, druhý nás čaká v Senici,“ poznamenal pred stretnutím kapitán mužstva a autor víťazného gólu z prvého stretnutia Pavol Majerrník.

V Senici musíme streliť nejaký gól. Na súperových ihriskách sa nám síce na začiatku sezóny veľmi nedarilo, ale postupne sa to zmenilo. Budeme sa to snažiť potvrdiť,“ pridal strelec prvého nášho gólu Jozef Sombat.

V odvete, ktorá sa v sobotu 26. mája začne o 16:20 h nám tak k postupu stačí víťazstvo aj akýkoľvek nerozhodný výsledok. Domáci by postúpili pri dvojgólovom a vyššom víťazstve, ale vďaka pohárovej matematike by domáci postúpili v prípade víťazstva 1:0. Pri výsledku 2:1 pre Senicu by prišlo na rad predĺženie, v prípade vyšších jednogólových prehier by sme sa z postupu tešili my.

Nám bude pre karetný trest chýbať obranca Ján Mizerák, hostia by mali byť kompletní.