Cez víkend sa uskutoční medzinárodný futbalový turnaj prípraviek Schaeffler cup

V Skalici sa cez víkend 9. a 10. júna uskutoční kvalitne obsadený futbalový turnaj pre vekové kategórie do 10 a 9 rokov Schaeffler cup.

Na 2. ročníku medzinárodného futbalového turnaja sa zúčastní 12 klubov zo Slovenska, Moravy a Čiech. Okrem domáceho mužstva MFK Skalica sa diváci môžu tešiť na mládežníkov z FK Senica, Slovan Bratislava, MFK Ružomberok, FK Dukla Banská Bystrica, FKM Nové Zámky, FC Petržalka, MFK Dubnica. Spoza rieky Moravy prídu na turnaj hráči FK Hodonín, FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou, MFK Vyškov a 1. SC Staré Město.

Osem mužstiev v kategórii U9 a rovnaký v kategórii U10 si zmeria sily na šiestich ihriskách počas dvoch dní. Úvodné stretnutia sú na programe v sobotu 9. júna o 9.30 h, slávnostné otvorenie je plánované na 11.00 h a prvý deň sa súboje na zelenom trávniku budú odohrávať až do 16:30. Potom bude nasledovať slávnostné vyhlásenie výsledkov mladšej vekovej kategórie.

V nedeľu budú súperiť už iba hráči v kategórii U10, ktorí ukončia svoje zápasy o 13.30 h. Po poslednom stretnutí bude nasledovať slávnostné vyhlásenie a odovzdanie cien. Stretnutia sa odohrajú na trávnatých ihriskách MFK Skalica v priestoroch štadióna Na Letňáku.

Klub MFK Skalica všetkých divákov srdečne pozýva. Návštevníci turnaja sa počas trvania zápasov budú môcť občerstviť v bufete priamo na štadióne.