Mládežnícki tréneri hodnotia sezónu: U15 Ján Krupa

Naši žiaci sa premiérovo predstavili v najvyššej slovenskej súťaži. U15 ako najstaršia kategória bola najviac sledovaná a treba povedať, že si nepočínala zle.

Po jesennej časti jej patrila šiesta priečka, aby nakoniec obsadila konečné 8. miesto. Po sezóne sme sa porozprávali s hlavným trénerom tejto vekovej kategórie Jánom Krupom.

Ako hodnotíš skončený ročník z pohľadu výsledkov?

Výsledkovo nám vyšla predovšetkým jesenná časť veľmi dobre, keď sme ako nováčik boli na výbornom 6. mieste, čo v klube čakal málokto. Jarná časť už bola po výsledkovej časti menej úspešná. Niekoľko stretnutí sme stratili v samom závere. Napr. v Senici sme dostali rozhodujúci gól v nadstavenom čase, v Zlatých Moravciach rovnako. Takisto v Púchove sme vyrovnávajúci zásah inkasovali v samom závere. Takže v konečnom dôsledku asi prevláda mierne sklamanie, že sme neobhájili 6. priečku po jeseni.

Mládežnícky futbal nie je ani zďaleka iba o výsledkoch. Ako vidíš progres hráčov v poslednej sezóne?

Čo sa týka progresu, tu môžem vysloviť maximálnu spokojnosť. Svedčí o tom aj fakt, že až trojica hráčov po jesennej časti pokračovala v tréningovom procese vo vyššej vekovej kategórii, či už je to Caltík, Kubička alebo Prachar. Nemožno zabúdať ani na brankára Dominika Žúreka, ktorý sa dostal do hľadáčika reprezentácie, takže s progresom vyslovujem spokojnosť. Ale zabúdať nemôžeme ani na ostatných chalanov zo Skalice, ale aj tých, ktorí prišli z okolitých miest a dedín ako je Šaštín-Stráže, Smolinské a pod. Za ten rok sa posunuli niekam inam, škoda, že niektorí neprišli ešte skôr, bol by ich progres ešte výraznejší.

Ktorí hráči z mužstva zaujali?

Ja osobne musím pochváliť každého jedného hráča. Všetci spravili viditeľný posun vo výkonnosti a dokázali sa pohnúť smerom dopredu. Ak mám byť konkrétny, vyzdvihnem už vyššie spomínaných Caltíka, Kubičku, Prachara a Žúreka, ktorí boli nosní hráči a tvorili kostru tímu, keď za nás nastúpili.

V čom boli prednosti našich hráčov oproti súperom?

Podľa toho s akým súperom. Sú mužstvá zo špice, ktoré nás zatiaľ prevyšujú takmer vo všetkom. Ale ak porovnávame vo všeobecnosti, chalani popracovali na systéme a zdokonaľovaní v herných činnostiach. Od začiatku popracovali na hre pod tlakom, kde dokázali veci riešiť futbalovo. Nie vždy to samozrejme vyšlo, ale je tu vidieť badateľný progres. Vynikali sme v prechode z obrannej do útočnej fázy, na ktorej sme pracovali celý rok. Naša prechodová fáza bola na veľmi dobrej úrovni, čo sa prejavilo aj na pekných góloch po rýchlych protiútokoch. Hráči dokázali byť dominantný na lopte a celkovo sa herný prejav zlepšoval. Hrali sme dynamický futbal s rýchlym prechodom do útoku. Ofenzívna časť bola celkovo dobrá, keď sme až na dva zápasy v každom stretnutí skórovali.

V čom naopak vidíš najväčšie nedostatky, na čom treba popracovať?

Potrebujeme popracovať na defenzívnej časti, kde máme zatiaľ nedostatky. V niektorých stretnutiach sme inkasovali mnoho gólov. Na druhej strane veľa z nich ide na vrub faktu, že sme robili individuálne chyby, ktoré vyplývali z toho, že od chalanov vyžadujeme aby hrali už samotnej rozohrávky z obrany futbal. Rozohrávku sa snažíme riešiť už od obrancov a to niekedy prináša chyby. Druhou slabinou bol nedôraz v defenzíve, predovšetkým pri štandardných situáciách.

Na záver.

Chalanom chcem poďakovať, urobili kus práce. Verím, že si oddýchnu a do prípravy prídu dobre naladení a opäť sa posunú kvalitatívne vyššie.


NAJ v tíme podľa trénera

Najlepší technik – Maxo Kubička

Najväčší bojovník – Dominik Caltík, David Gajdúšek, Erik Bielený

Najdochvíľnejší – Dominik Žúrek, Samuel Prachar

Najviac mešká – Filip Borúfka

Manekýn – Denis Šimek, Samuel Prachar, Erik Bielený

Flegmatik - Filip Borúfka

Najviac času trávi s mobilom – všetci

Najväčší frfloš – David Gajdúšek

Najviac dbá na poriadok – Samuel Prachar, Dominik Žúrek

Najväčší neporiadok má – Denis Šimek

Najväčší vtipkár – Adam Strnisko, Sebastián Korchan

Najukecanejší hráč – Adam Strnisko

Najtichší hráč – Maťo Matula