​Martin Nagy otvoril strelecký účet klubu v novej sezóne

V úvodnom stretnutí prípravy sme sa rozišli s Petržalkou po remíze 1:1. Náš presný zásah zaznamenal Martin Nagy, ktorý sa vracia do futbalového kolotoča po dlhšom zranení.

Futbalista z Popudinských Močidlian, ktorý naposledy pôsobil v maďarskom klube Győr, sa do prípravy v Skalici zapojil už druhýkrát. V zime mu angažmán pokazilo zranenie. Na plných 90 minút tak nastúpil po poriadne dlhej dobe. „Je to tak. Vo februári som bol na operácii, predtým polroka v Maďarsku, kde som toho tiež veľa neodohral. Myslím, že aj keď som dlhšiu dobu nehral, celý zápas som zvládol. Ešte musím popracovať na kondičných restoch a takisto musím zlepšiť aj práca s loptou. Keď to doladím, verím, že to bude dobré,“ poznamenal k neľahkému obdobiu skromný záložník.

Aj keď podľa vlastných slov, má ešte rezervy, prvý týždeň náročnej letnej prípravy v našom klube zvládol bez väčších problémov. „Ako som spomínal, zdravotne je to už takmer v poriadku. Môžem to ohodnotiť po úvodnom týždni, v ktorom sme absolvovali dvojfázové tréningy a záťaž som zvládal. Síce zranenie je ešte po veľkej záťaži mierne cítiť, ale zlepšuje sa to. Rovnako úvodný duel sa obišiel bez problémov a verím, že to bude už len lepšie,“ poznamenal Nagy po náročnom prvom týždni, ktorý sme zakončili prvým stretnutím s Petržalkou.

Martin odohral celý zápas v strede zálohy a v 72. minúte sa za svoj výkon dočkal aj gólovej odmeny. „Nabehol som si do šestnástky, kde som dostal dobrú prihrávku. Prvý pokus mi ešte brankár hostí vyrazil, ale dostal som sa opäť k lopte, keď som bol rýchlejší ako súperov obranca. Som rád, že som to zvládol,“ netajil spokojnosť hráč, ktorý má na svojom konte 153 zápasov vo Fortuna lige, v ktorých zaťažil konto súperov štyrmi gólmi.