​Mládežnícki tréneri hodnotia sezónu: U14 Tomáš Miša

Pre chalanov v kategórii U14 bola táto sezóna veľkou zmenou, keď prešli z malého ihriska na veľké. Ako sa s tým vysporiadal isme sa porozprávali s trénerom tejto vekovej kategórie, ktorým bol Tomáš Miša.

Ako hodnotíš skončený ročník z pohľadu výsledkov?

Výsledky by som rozdelil na dve časti. Do prvej by som zaradil výsledky s mužstvami z úplnej špice tabuľky ako Slovan Bratislava, Trenčín a podobne. Ukázalo sa, že nám v príprave chýbali práve náročné stretnutia s takto silnými súpermi. Potom tam bol stred a naša skupina. V nej sme zápasy zvládali o dosť lepšie a dokázali sme v nich bodovať.

Bol teda vidieť citeľný skok z druhej do prvej ligy?

Nielen to, treba si uvedomiť ešte jeden dôležitý fakt, že chlapci v predchádzajúcej sezóne hrali na malé ihrisko 6+1 s hokejovým striedaním, kým v kategórii U14 si to už s tými najlepšími rozdávali na veľkom ihrisku a bez viacnásobného striedania.

Mládežnícky futbal však nie je ani zďaleka iba o výsledkoch. Ako vidíš progres hráčov v poslednej sezóne?

Prvú polovicu sezóny sme mužstvo dávali v podstate dohromady, keď si chalani zvykali na nové pozície s prihliadnutím na veľké ihrisko. V zime sa nám podarilo mužstvo vystužiť o post stopéra. Progres sa ukázal predovšetkým v jarnej časti, keď sa prejavil nielen vo výsledkoch, ale aj v hernom prejave.

Ktorí hráči z mužstva zaujali?

Podarilo sa nám získať brankára Samuela Kolínka zo Senice, ktorý nám výrazne pomohol na brankárskom poste, kde sme získali rovnocennú brankársku dvojicu spoločne s Jakubom Hazlingerom. Obrana bola kvalitná a vyčnieval v nej Sebastián Tamajka. V strede poľa to boli Tomáš Gutschnitz a Lukáš Kumpan. Mali sme aj gólového hráča v strede ihriska, ktorým bol Samuel Kos, ktorý dokázal strieľať predovšetkým trojgólové zásahy. V závere sezóny sa v útoku čoraz viac začal presadzovať Samuel Poláček. Mužstvo sa ako celok ale aj ako jednotlivci určite posunuli na vyššiu úroveň.

V čom boli prednosti našich hráčov oproti súperom?

My sme boli silní hlavne svojim srdiečkom. Možno sme v niektorých dueloch neboli futbalovejší ako súper, ale dokázali sme dať do hry srdce a bojovnosť, čo nám dokázalo priniesť v niektorých stretnutiach úspech. Nemali sme individuality ako Slovan alebo Trenčín, ale keď sme pridali nasadenie a srdce, dokázali sme im byť vyrovnaným súperom mužstvám zo stredu tabuľky.

V čom naopak vidíš najväčšie nedostatky, na čom treba popracovať?

Musíme popracovať pri hre telom, v osobných súbojoch. Chýba nám ešte rýchlosť a celkovo máme problém s fyzickou hrou.

Na záver...

Strašne sa mi páčil zápas v Petržalke, kde sme hrali proti lepšiemu súperovi. Oslavoval som narodeniny, kde som dostal darčeky od chalanov ako hrebene, gumičky do vlasov, gel , tužidlo a pod. No najviac ma potešili tým že išli na doraz a bojovali až do úplného konca, keď sme inkasovali minútu pred koncom gól na 1:0. Síce sme tesne prehrali, ale svojim nasadením a bojovnosťou mi dali ten najkrajší darček k narodeninám. Samozrejme nemôžem zabudnúť poďakovať kolegom či už z kategórie U15 Jankovi Krupovi a Zdeňkovi Pardubskému a tiež z U13 Stanovi Velickému a Jankovi Tollovi za to že sme si pomáhali a vždy vyšli v ústrety.

NAJ v tíme

Najlepší technik – Kajánek

Najväčší bojovník – Tamajka

Najdochvíľnejší – Caletka

Najviac mešká – Kutlák (dokonca zaspal na posledný zápas vonku)

Manekýn – Poláček

Flegmatik – Vričan

Najviac času trávi s mobilom – všetci

Najväčší frfloš – Urbánek

Najviac dbá na poriadok – službukonajúci, ináč v paži

Najväčší neporiadok má – všetci

Najväčší vtipkár – Hazlinger, ale neúspešne

Najukecanejší hráč – Kajánek

Najtichší hráč – Kurtz