​Poznáme program druhej ligy, začíname doma s Banskou Bystricou

Druhá najvyššia futbalová súťaž zverejnila program nadchádzajúceho ročníka. V úvodnom kole nastúpime na domácej pôde proti nováčikovi súťaže z Banskej Bystrice.

Duklu privítame predbežne 21. júla o 17:30 h. „Teraz nás čaká vyššia súťaž a musíme určite doplniť káder. Hoci ten terajší má skúsenosti, ide o úplne inú úroveň a bude to náročné. V nasledujúcej sezóne sa budeme snažiť čo najlepšie etablovať vo vyššej súťaži,“ povedal po postupe tréner Banskej Bystrice Dušan Tóth. Banskobystričanov napriek tomu, že si pred sebou stavajú predovšetkým cieľ udržať sa, nebude možné podceniť. Tretiu ligu prešli s jedinou prehrou, ktorá prišla až v 26. kole.

Hneď v ďalšom kole nás čaká ešte náročnejšia previerka, keď cestujeme do Stropkova, kde bude svoje domáce stretnutia hrávať Tatran Prešov, ktorý zostúpil z najvyššej súťaže. Aj keď východniari deklarovali nejaké problémy, Tatran má bohatú tradíciu a určite vyvinie snahu o návrat do najvyššej súťaže.

V treťom kole opäť nastúpime proti mužstvu, ktoré minulý rok nep§sobilo v druhej lige. Na našom ihrisku sa predstaví ďalší nováčik ŠK Odeva Lipany, ktorý uspel v náročnej tretej lige na východe.

V štvrtom kole sa opäť predstavíme doma, keď privítame tradične ambiciózny FK Poprad, ktorý pred sezónou aj naďalej posilňuje už aj tak silný káder.

Kompletný rozpis stretnutí si môžete pozrieť v odkaze: https://mfkskalica.sk/zapasy.asp