Generálku proti českému prvoligistovi odohráme v Petrovej Vsi

V sobotu 14. júla odohráme posledný prípravný duel pred novou sezónou proti Slezanu Opava, ktorý je nováčikom českej najvyššej súťaže. Stretnutie odohráme na ihrisku v Petrovej Vsi a úvodný výkop je naplánovaný na 17:30.

Opava si v uplynulej sezóne vybojovala postup do najvyššej súťaže, keď vyhrala druhú najvyššiu súťaž u našich západných susedov. Podobne ako my, doma počas celej sezóny neprehrala a v konečnom hodnotení získala 63 bodov. Zo súťažou sa rozlúčila impozantným víťazstvom 7:0 s Frýdkom-Místkom.

Slezský FC má za sebou šesť prípravných stretnutí, z ktorých štyri vyhral a vo dvoch ťahal za kratší koniec. Stretol sa aj s dvojicou fortunaligistov, Žilinu zdolal 1:0 a s Nitrou prehral 2:3. Naposledy zdolal poľského účastníka Ekstraklasy Slask Wroclaw 2:1.

Zo Skalicou hráme už tretí zápas a nastupujeme proti ním veľmi radi. Myslím si, že sú na tom herne podobne ako my. Chcú hrať futbal a všetky stretnutia, ktoré sme s nimi odohrali, boli veľmi kvalitné. V baráži mali smolu, že nepostúpili do najvyššej súťaže, zmenili trénera, ale chceli sme s nimi hrať. Je to pre nás zaujímavý súper,“ ohodnotil skúsenosti s našim mužstvom tréner Opavy Roman Skuhravý.

Ide o posledný prípravný duel, chceme si v ňom ešte vyskúšať niektoré veci. Uvidíme, ako bude vyzerať zdravotný stav hráčov, ale určité pasáže sa už určite budú podobať tomu, čo chceme hrať v úvodnom kole so Spartou Praha. Ale určite to neberieme tak, že zostava, ktorá nastúpi proti Skalici, bude hrať aj proti Sparte,“ doplnil kormidelník nášho najbližšieho súpera, ktorý by mal mať k dispozícii najsilnejšie možné zloženie mužstva.

Na posledný duel s Opavou si najlepšie spomína z kádra Michal Jakubek. „Určite áno, aj dátum si budem pamätať celý život. Hrali sme s nimi 24. februára, teda v deň, keď sa mi narodil syn. Bolo to pre mňa náročné obdobie, už pred stretnutím som bol dva dni v nemocnici, po ňom som do nej bežal opäť, aby sa mi v neskorých hodinách narodil syn,“ nemal problém zaloviť v pamäti k poslednému stretnutiu proti tomuto súperovi Jakubek.

Vzápätí pridal aj nekoľko postrehov k samotnému zápasu a stretnutiu. „Jedná sa o silného a kvalitného súpera, ktorý to potvrdil na jar postupom do najvyššej súťaže. Je na nich sympatické, že sa snažia hrať ofenzívny futbal. Ten posledný februárový duel sa hral v ťažkých podmienkach, keď fúkal silný vietor, ktorý znemožňoval kombinačnú hru. Šancí tak bolo pomenej a tak padol jediný gól. My sme našu šancu nevyužili, súper áno a tak sa tešil z víťazstva 1:0,“ doplnil útočník nášho klubu.

Generálka na súťaž sa odohrá 14. júla od 17:30 na ihrisku v Petrovej Vsi.