VIDEO: Do sezóny vstupujeme s novým trénerom a s cieľom hrať pre divákov

Nášmu klubu ušiel postup do najvyššej súťaže Fortuna ligy až v barážovom stretnutí s FK Senica, teraz vstupuje do novej sezóny pod vedením nového trénera, ktorým sa stal minuloročný tréner dorastu Jozef Dojčan.

Hlavnému trénerovi budú robiť asistentov Pavol Majerník a Andrej Fišan. Obaja ešte v minulej sezóne boli stabilnými členmi základnej jedenástky. „Oboch veľmi dobre poznám. S Andrejom Fišanom som hral v jednom mužstve, ľudské kvality Paľa Majerníka poznám z osobných skúseností. Takisto už pred nástupom na trénerskú pozíciu som avizoval, že sa budem snažiť spolupracovať s ľuďmi, ktorí sú spätý s klubom,“ uviedol na margo asistentov Dojčan.

V predchádzajúcich dvoch sezónach tesne unikol postup do najvyššej súťaže. V predminulej sezóne nám v konečnej tabuľke na treťom mieste chýbal bod na postupujúcu Nitru, v tej poslednej neuspeli až v baráži s FK Senica, keď doma zvíťazili 2:1 a vonku prehrali 0:1. „Urobili sme po dvoch rokoch zmenu na trénerskom poste, siahli sme do vlastných radov a veríme, že nový tréner a realizačný tím prinesie do kabíny nový vietor. Očakávame stabilizáciu kádra a zabudovanie nových hráčov do mužstva. Chceme sa neustále zlepšovať a byť naďalej na popredných priečkach v tabuľke,“ poznamenal k cieľom generálny manažér klubu Ľuboš Lím.

V hráčskom kádri prišlo k niekoľkým zmenám. Z odchodov sú najvýznamnejšie práve presuny Fišana a Majerníka na trénerské posty. Okrem nich odišiel Ján Mizerák do druholigového českého klubu Vlašim, v klube skončili aj Tomáš Majtán a Peter Lipták, po hosťovaní sa do materského klubu vrátil Jakub Ondriš.

Najvýraznejšou posilou by sa mal stať Martin Nagy, ktorý prichádza z maďarského klubu ETO FC Győr. Do mužstva sa po viac ako štyroch rokoch vrátil stopér Tomáš Milota, brankársky post vystuží z neďalekej Senice Vojtech Milošovič. Ľavú stranu vystužil Patrik Abrahám. Šancu v prvom mužstve dostanú aj opory minuloročného dorastu Mário Hollý a Martin Mášik. „Noví hráči do kabíny zapadli bez problémov. Do stredu zálohy prišla skúsenosť, keď ju vystužil Nagy, skúsenosti z najvyššou súťažou má aj Abrahám. Aj ďalší hráči majú svoju kvalitu a zvyšujú konkurenciu v mužstve,“ poznamenal k zmenám v kádri najskúsenejší muž zostavy MFK Skalica Lukáš Opiela.

Okrem športových cieľov sa funkcionári MFK snažia aj naďalej zlepšovať kvalitu štadióna a prostredie pre fanúšikov. „Klub sa snaží zlepšovať podmienky pre fanúšikov a celkové zázemie klubu. Ja s hráčmi na ihrisku spravím všetko preto, aby bola v klube cítiť súdržnosť medzi kabínou a hľadiskom,“ zakončil hlavný tréner mužstva.

Skalica odštartuje sezónu 21. júla o 17:30 na domácom štadióne proti nováčikovi 2. ligy MFK Dukla Banská Bystrica.

Káder MFK Skalica na sezónu 2018/2019:

Brankári: Martin Junas, Vojtech Milošovič

Obrancovia: Lukáš Švrček, Ladislav Szőcs, Lukáš Hlavatovič, Patrik Abrahám, Adam Jamrich, Tomáš Milota

Stredopoliari: Daniel Šebesta, Filip Tomovič, Martin Nagy, Mário Hollý, Martin Mášik, Lukáš Opiela, Jozef Sombat

Útočníci: Michal Jakubek, Jozef Dolný, Roman Haša

Zmeny v kádri:

Príchody: Martin Nagy (ETO FC Győr ), Vojtech Milošovič (FK Senica), Patrik Abrahám (FC Nitra), Adam Jamrich (Zlaté Moravce), Tomáš Milota (OFK Malženice), Martin Mášik a Mário Hollý (dorast MFK Skalica).

Odchody: Andrej Fišan a Pavol Majerník (ukončenie aktívnej činnosti), Peter Lipták (ukončenie zmluvy), Ján Mizerák (FC Graffin Vlašim), Jakub Ondriš (Lok. Trnava, koniec hosť.), Tomáš Majtán (Bruck an der Leitha, Rak.).

Jozef Dojčan, tréner MFK Skalica

Lukáš Opiela (MFK Skalica)