V sobotu hostíme Lipany, Opiela: Pozeráme sa hlavne na seba

V sobotu 4. augusta o 17:00 hostíme v druhom domácom zápase tohtoročnej sezóny 2. ligy ŠK Odeva Lipany.

Minulosezónny víťaz 3. ligy Východ ŠK Odeva Lipany vhupol do nováčikovskej sezóny v druhej najvyššej súťaži prekvapujúcim víťazstvom proti Tatranu Prešov. Druhé kolo absolvovali Lipany na vlastnom štadióne, postupová eufória naň prilákala solídnu návštevu, ale gól Branislava Porembu z prvej minúty im napokon nestačil ani na zisk jediného bodu. FK Pohronie zápas otočilo na konečných 2:1.

My sme sa po domácom víťazstve nad Banskou Bystricou (2:1) predstavili v Stropkove, kde sme sa s Tatranom Prešov rozišli po bezgólovej remíze. „Proti Lipanom chceme odohrať ešte lepší zápas, ako sme odohrali v prvom domácom kole proti Bystrici. Ak chcete hrať v tabuľke hore, musíte vyhrávať. My sme radi, že bodujeme, naša hra sa bude určite zlepšovať. Vždy si spomeniem na môjho bývalého trénera, ktorý hovoril, že na prvé tri kolá sa zväčša nedá pozerať. Verím, že predĺžime úspešnú sériu, ktorú doma máme a že sa nám bude výsledkovo dariť aj naďalej,“ povedal s vierou v hlase Lukáš Opiela.

Lipany prichádzajú na Záhorie po dvoch kolách so ziskom troch bodov: „My sa musíme pozerať hlavne na seba. Lipany sú ligový nováčik, na videu nám tréner pripravil podrobnosti o ich hre. Ja som proti nim naposledy hral ešte ako žiak, dvoch-troch hráčov z ich tímu poznám. Jedného dosť dobre, lebo s Lukášom Janičom som hrával aj v mládežníckych reprezentáciách.“

Aká je atmosféra v tíme pred druhým domácim duelom v sezóne? „Tréningový cyklus prebehol klasicky, tak ako pred každým zápasom. Trošku sme mali sťažené podmienky, lebo bolo veľmi horúco, ale sme profesionáli a musíme sa s tým vyrovnať. Z intenzity sme neubrali a snažili sme sa kvalitne pripraviť na zápas,“ prezradil skalický kapitán.

Naši hráči absolvujú tzv. anglický týždeň, keďže sa v utorok o 17. hodine predstavia v rámci tretieho kola Slovnaft Cup-u v Pezinku. „Zápasy v prvých pohárových kolách bývajú špecifické, lebo tímy z nižších súťaží sú natešené, že k nim prídu mužstvá z vyšších líg. Pre hráča je vždy lepšie, keď je v zápasovom rytme, ale teraz to bude náročnejšie, lebo je dosť teplo. Máme však široký káder a určite dostanú príležitosť aj hráči, ktorí sú síce plnohodnotnými členmi tímu, ale nehrávajú úplne pravidelne,“ pozrel sa očkom Opiela aj na budúcotýždňový pohárový zápas.