Šebestov hetrik dobrou predzvesťou pred Popradom

Máme za sebou úspešný týždeň. Po trojbodovom úlovku v zápase s Lipanmi, sme sa v utorok predstavili v rámci Slovnaft Cup-u v Pezinku. Hoci sme mali počas celého stretnutia obrovskú prevahu, po prvom polčase svietil na svetelnej tabuli len výsledok 1:0 v náš prospech.

Vrece s gólmi sa roztrhlo v druhom dejstve. Napokon sa zastavil počet gólov z nášho pohľadu na pomere 5:1. O naše tri presné zásahy sa postaral Daniel Šebesta. „Po zápase v Pezinku sme mali na druhý deň ľahší tréning, skôr na vybehanie únavy. Pohrali sme sa s loptami, zastrieľali sme si na bránu. Pripravovali sme sa už na sobotu,“ poznamenal hrdý Gbelan. Vzápätí sme ho podpichli, či absolvoval tréningovú jednotku v hetrikových kopačkách: „Nie, mal som obuté iné kopačky. Šetrím si ich na Poprad.“

Po prvom polčase v Pezinku však musel Šebestovi trénerský triumvirát dohovoriť, lebo dokázal zahodiť aj nemožné. „Áno, boli sme k nemu kritickí, lebo tam mal dve-tri situácie a zápas mohol byť rozhodnutý už skôr. Vidieť, že to potom zobral z dobrého konca a dal pekné tri góly," prezradil náš tréner Jozef Dojčan. „Hovoril som si, že to tam určite ešte padne. Prišla ďalšia šanca a tak sa aj stalo. Priznávam, že som to mal v prvom polčase vyriešiť lepšie, tréner mi dohováral, aby som riešil moje príležitosti dôraznejšie,“ pridal svoj pohľad Šebesta. Pre úplnosť dodávame, že okrem troch presných zásahov prispel Šebesta k nášmu víťazstvu aj asistenciou na prvý gól Hašu.

Naši chlapci sa zvyšok týždňa už úpenlivo pripravovali na nasledujúci ligový duel, druhý za sebou na domácom ihrisku. Poprad k nám prichádza s mierne pasívnou bilanciou skóre 6:7, z ktorej dokázal vyťažiť štyri body. Zverenci trénera Petruša si víťazstvo pripísali na svoje konto hneď v ligovej ouvertúre, keď zdolali Dubnicu 2:1. O jeden z ich gólov sa pričinila aj veľká letná posila Peter Maslo. Ten tam prišiel z ligového Ružomberka.

V tíme, ktorý vlani obsadil v druhej lige bronzovú pozíciu však po posledných dvoch kolách nie sú spokojní práve s defenzívnou činnosťou. V ostatných dvoch stretnutiach inkasovali šesť gólov, čo im stačilo len na zisk jedného bodu po remíze 3:3 s Banskou Bystricou. „Odohrali sme proti nim už viacero zápasov. Vždy sú náročné a dosť vypäté. My sme na našej pôde veľmi silní a budeme si chcieť udržať domácu neporaziteľnosť,“ vyslovil smelé želanie Šebesta, veriac v hojnejšiu účasť divákov na tribúnach: „Hrá sa o siedmej večer, nebude už tak teplo. Snáď vás príde čo najviac.“