Šebesta je si s Hašom kvit, víťazná premiéra Pospíšila

Zvykne sa hovoriť, že najdôležitejšie sú tri body, ale keď k tomu pripočítate aj pôsobivý herný prejav, potom sa zvyšuje hodnota víťazstva, či už v hlavách samotných aktérov, ale hlavne v očiach fanúšikov, ktorí verne navštevujú naše zápasy.

Proti Popradu sme videli v prvom dejstve taktický boj, pravý skalický gólostroj prišiel v druhom polčase. „Áno, úvod bol z oboch strán dosť opatrný, nechceli sme sa zbytočne púšťať do rizikových situácií. Potom sa nám podarilo využiť niektoré protiútoky a v konečnom dôsledku sme takýmto spôsobom zlomili zápas v náš prospech. Zažívame skvelé pocity, taký druhý polčas sme si ani nepredstavovali,“ hovoril po stretnutí viditeľne spokojný Daniel Šebesta.

Aby aj nebol, veď v posledných troch súťažných stretnutiach strelil až šesť gólov, navyše si pripísal na svoje konto ešte dve gólové asistencie: „Obul som si opäť tie isté gólové kopačky, som rád, že ma nesklamali. Teraz si ich radšej pošetrím, na tréning si dám iné a tieto použijem opäť až v ďalšom zápase.“

Proti Popradu sa podieľal na víťazstve 4:0 dvomi gólmi. Na jeden z nich mu asistoval český legionár Haša, potom si vymenili garde a Šebesta asistoval na gól Hašovi. „Aspoň sme si teraz kvit, obaja sme radi, že nám to tam padlo,“ rozprával hráč nosiaci na drese číslo 11.

Súťažnú premiéru v našom drese si odbil Daniel Pospíšil. Hoci nefiguroval v základnej zostave, vinou zranenia Sombata sa na ihrisko dostal už v 18. minúte. „Jožko Sombat má prasknutú alebo zlomenú nejakú kosť v nohe. Dali sme tam hráča, ktorý bol tréningovo nepripravený. Ale vieme, že je to enormne rýchly hráč. Súperovej obrane sme chceli robiť zle jeho rýchlosťou. Nejakým spôsobom sme museli zmeniť rozostavenie, ale dopadlo to dobre,“ povedal po stretnutí náš tréner Jozef Dojčan, ktorý po príchode Pospíšila na trávnik poslal Tomoviča na pravé krídlo.

Český legionár pobudol na trávniku len do 78. minúty, dôvodom bol tréningový deficit. „Desať dní laboroval so zranenými trieslami. Je to chlapec, ktorý hral prvý raz takýto vážny zápas. Zobrali sme ho z tretej českej ligy, vidíme v ňom potenciál,“ prezradil Dojčan.

Pospíšil začal robiť svoje prvé futbalové kroky v Řečkoviciach pri Brne, potom sa presunul do Zbrojovky. V Česku hral v nižších moravských súťažiach, napríklad vo Vyškove či v Blansku. Prestup do Skalice teda vníma ako výzvu posunúť sa kariérne vpred: „Presne tak. Čo sa týka môjho premiérového zápasu, nastúpil som do rozbehnutého vlaku. Nebolo to ľahké, ale vyhrali sme,“ prezradil 23-ročný futbalista, ktorý bol pri skalickom tíme už od letnej prípravy, ale nemohol nastupovať na zápasy: „Mal som menšie problémy s prestupom zo Zbrojovky. Dlho trvalo, kým sa vybavili všetky papierovačky.“