V piatok proti košickej Lokomotíve, Tomovič: Súpera nepodceníme

Už v piatok o 16:30 sa predstavíme na ihrisku v Družstevnej pri Hornáde, kde hráva svoje domáce zápasy Lokomotíva Košice.

Od úvodu sezóny je pevnou súčasťou našej základnej zostavy Filip Tomovič. Na svojom konte má viacero gólových asistencií, svojou poctivou prácou dopredu i dozadu je platným členom našej záložnej formácie.

„Museli sme sa trošku zohrať, svoje zohral aj stres z prvého zápasu. Už je to lepšie, vieme čo chceme hrať. Do šancí sa dostávame, už ich musíme len efektívnejšie premieňať,“ vrátil sa trnavský odchovanec ešte k samotnému úvodu sezóny. V posledných dueloch sa nám ale celkom darilo premieňať naše príležitosti. Poprad sme po výbornom druhom polčase odprevadili na cestu domov štyrmi gólmi v sieti ich brankára Maleca. „Všetci sme spokojní so vstupom do sezóny, aj keď to nemôžeme úplne preceňovať, lebo je za nami len zopár zápasov a tabuľka je stále vyrovnaná. Veríme, že sa to bude ešte zlepšovať,“ nechce pripustiť ani náznak uspokojenia Tomovič.

V lete sa neudialo v našom kádri veľa zmien, gro mužstva zostalo pokope. Niektoré odchody boli vykompenzované príchodmi mladých, perspektívnych futbalistov. „Všetci zapadli super, nikto nechce vyčnievať z kolektívu. Všetci sme si rovní, kolektív je výborný.“ Zmena sa udiala aj na trénerskej lavičke, čo priniesol Jozef Dojčan do tímu? „Každý tréner vám niečo dá, treba si od každého zobrať to pozitívne. Pod pánom Dojčanom sa podrobnejšie venujeme herným cvičeniam. Dôraz kladie na kombinačný a nátlakový futbal založený na behaní. Keď sa nám nie úplne darí, vieme súpera pritlačiť aj bojovnosťou,“ zamyslel sa Tomovič, ktorého slová o fyzickej pripravenosti potvrdzuje aj pozápasový výrok Jozefa Dojčana, keď si po stretnutí s Popradom pochvaľoval, že hráči dokázali ešte tesne pred koncom šprintovať po ihrisku. „Venujeme sa aj tejto stránke. Každý týždeň máme aspoň jeden deň zameraný viac na kondíciu. Prináša to svoje ovocie, v zápasoch je to aj vidieť. Verím, že aj v tomto aspekte sa ešte zlepšíme a budeme mať čoraz viac síl,“ hovorí 25-ročný futbalista, ktorý nezapiera svoje korene a v utorok si bol na trnavskom štadióne vychutnať odvetu 3. predkola Ligy majstrov.

V piatok si zmeriame sily s košickou Lokomotívou, ktorá rozhodne nezažíva pozitívny vstup do sezóny. Po štyroch zápasom jej svieti v kolónke nazbieraných bodov nula, pri nelichotivom skóre 3:11. „Už v pondelok sme sa venovali jej hre, prešli sme si nejaké veci. V minulej sezóne pôsobila Lokomotíva veľmi dobre, bojovala o postup. Tento ročník sa jej výsledkovo nedarí, má mladého trénera Andrejka, ktorého poznám z Trnavy. Určite to bude náročný zápas, na východe sa ťažko boduje,“ myslí si Tomovič, podľa ktorého však možné podcenenie súpera ani v najmenšom nehrozí: „Určite súpera nepodceníme, všetci vieme, že po sérii víťazstiev môže prísť séria prehier a naopak. Verím, že nikto v kabíne nie je taký naivný, že by Lokomotívu podcenil.“

Na východ republiky cestujeme už vo štvrtok. Naša výprava prespí v Prešove, ktorý sa nachádza neďaleko dejiska piatkového zápasu. Naposledy sme sa s Lokomotívou Košice stretli v marci 2018. Na domácom ihrisku sme zvíťazili 2:1, gólmi Švrčeka a Hlavatoviča. Za hostí sa vtedy gólovo presadil Jano. V našej výprave bude chýbať zranený Jožko Sombat. Zo zápasu proti Popradu si odniesol bolestivé zranenie nohy, pričom následné vyšetrenia preukázali zlomeninu ihlice. Doba liečenia je stanovená na štyri až šesť týždňov.