Cyra Haša, pýcha naša!

Dlhá cesta z východného Slovenska sa mohla niesť v pozitívnom duchu. Zvíťazili sme aj proti košickej Lokomotíve a po piatich zápasoch máme na svojom konte už trinásť bodov. Na našom víťazstve 3:0 mal leví podiel Roman Haša, autor všetkých troch gólov.

„Tentoraz to vyšlo na mňa, minule dal tri góly Dano Šebesta. Je dobre, že to nestojí len na jednom strelcovi, ale je nás viac,“ zamyslel sa hrdina zápasu, ktorý však nad svoj gólový večer stavia tímový úspech: „Dôležité je, že sme vyhrali, lebo Lokomotíva nebude prehrávať večne. Hrá sa tu ťažko.“

Aj napriek nie úplne vysokej postave zaznamenal Haša všetky tri góly hlavou: „Ja toho veľa nenabehám, potrebujem dostať loptu do vápna a tam už viem čo s ňou,“ povedal odľahčene český futbalista a vzápätí vážnejšie dodal: Vedeli sme, že to bude náročný duel. Nepremenili sme v ňom dve penalty, to som už dlho nezažil. V súčte to tým pádom mohlo skončiť aj 5:0 pre nás. Domáci mali jednu príležitosť len v závere stretnutia. Inak sme mali hru pod kontrolou a odvážame si zaslúžené víťazstvo.“

Svoj pohľad na zápas pridal aj náš tréner Jozef Dojčan: „Toho zápasu sme sa báli viac, ako keby sme šli k mužstvu, ktoré má viac bodov. Vedeli sme, že Lokomotíva je pod tlakom. Na druhej strane, až tak sme sa tým nezaoberali a sústredili sme sa hlavne na náš výkon.“ Po prvom dejstve sme odchádzali do kabín s jednogólovým náskokom, ale v hlavách aktérov duelu rezonovali aj naše dva nepremenené pokutové kopy. „Vystrašilo nás to, ale veríme v našich hráčov a ich kvalitu. Cez polčas sme si povedali, že budeme hrať aj naďalej našu hru a do šancí sa dostaneme. Pridali sme ďalšie krásne dva góly, super,“ vrátil sa k zápasu skalický kormidelník.

Okrem ofenzívnej hry sa môžeme spoľahnúť aj na poctivú defenzívu celého mužstva. Dokumentuje to aj skutočnosť, že brankár Junas si pripísal čisté konto už vo štvrtom ligovom zápase v rade. „Výsledok hovorí jasnou rečou. Hrali sme veľmi organizovane, to čo sme si povedali pred zápasom, hráči do bodky splnili,“ povedal Jozef Dojčan s dôvetkom, že z víťazstva sa môžeme potešiť maximálne do nedele večer a od pondelka sa budeme už svedomito pripravovať na Žilinu „B“.

Najbližší zápas proti žilinskému „béčku“ odohráme na našom štadióne už v piatok 24. augusta o 20. hodine.