Enem pro nás a pro naše deti

Taký záver zápasu sa často nevidí. Ešte päť minút pred koncom stretnutia sme prehrávali s Trenčínom 0:1. Potom však prišiel smrtiaci záver. Faul, pokutový kop, vyrovnanie a víťazný gól. Všetko sa to zomlelo za sotva sedem minút a mohli sme oslavovať postup do štvrťfinále Slovnaft Cup-u.

O naše presné zásahy sa postarali Roman Haša s Tomášom Milotom. Defenzívny futbalista Milota strelil v našom drese po letnom comebacku svoj premiérový gól (rozhovor s ním vám prinesieme zajtra). Pre ofenzívneho ťahúňa Hašu to bol už trinásty presný zásah v tejto sezóne. Aké prežíval pocity, keď si v 85. minúte postavil loptu na biely bod? „Je to hlavne ťažké na psychiku, lebo penalta sa dá len zle kopnúť. Podarilo sa mi to dobre, lopta šla do šibenice, bol to dôležitý gól na 1:1,“ povedal odchovanec Slovácka, ktorý počas druhého dejstva cítil v kostiach, že sa blíži náš čas: „Vyrovnanie viselo už vo vzduchu, predtým sme mali nejaké šance, ale Šebesta či Hlavatovič ich nevyužili. Napokon sme to zlomili a víťazný gól v nadstavenom čase bol čerešničkou na torte.“


Hoci sme súperovi dovolili v úvode zápasu skórovať, postupne sme vyrovnali hru a začali sme sa dostávať do šancí. „Vôbec ničím nás Trenčín neprekvapil. Čo nám tréneri ukázali na videu, to bolo aj na ihrisku. Po dvadsiatich minútach sme na to zareagovali, začali sme súpera viac dostupovať a napádať. V úvode druhého polčasu sa hostia dostali do jednej šance a potom sme ich už prakticky k ničomu nepustili. Za stavu 1:0 zdržiavali hru, ležali na ihrisku a odkopávali lopty. Víťazstvo nás psychicky veľmi povzbudí, aj vzhľadom k sobotnému zápasu v Dubnici,“ pozerá sa už dopredu Haša.

Hektické minúty v závere rozvírili tep nejednému skalickému priaznivcovi, o čo viac to museli prežívať členovia nášho realizačného tímu... „O mne je známe, že som emotívny človek. Nedokážem len tak sedieť na lavičke. Sú to vypäté situácie, ale ja mám rád takú divočinu, mne sa to páčilo. Najradšej by som tu zostal celú noc. Samozrejme, teším sa, že sa pôjdem potešiť s rodinou. Doma ma bude čakať manželka, deti asi už budú spať. Som neskutočne šťastný,“ rozprával bezprostredne po záverečnom hvizde náš hlavný tréner Jozef Dojčan.

Na zápas si našlo cestu opäť takmer tisíc priaznivcov vrátane fanklubu, ktorí vytvorili najmä v závere veľmi prajné futbalové prostredie. „Bola tu pekná návšteva, napriek chladnému počasiu. Na prvom zápase v sezóne bolo niečo cez 300 ľudí, teraz chodí tisícka. Teším sa z toho, ale treba ešte spraviť nadstavbu a viac povzbudzovať. Samozrejme, po prvom góle boli ľudia super, ale my potrebujeme cítiť mohutnejšiu podporu aj predtým, ako skórujeme. Chcem, aby sme ťahali všetci za jeden koniec povrazu. ‘Enem pro nás a pro naše deti‘, ako sa hovorí v Skalici,“ s úsmevom na perách zakončil debatu Dojčan.