V sobotu nás čaká duel na Štiavničkách

„Dušičkový“ čas nás v sobotu o 13. hodine privedie na Štiavničky, kde sa stretneme s domácou Duklou Banská Bystrica. Začína sa odvetná časť druhej najvyššej súťaže, ktorá má v tomto kalendárnom roku posledné dve pokračovania a potom sa ponorí do zimného spánku.

Na stredné Slovensko odchádzame s imperatívom prinavrátiť si chuť po minulotýždňovej prehre v Dubnici. S „vojakmi“ sme sa stretli na domácom štadióne v prvom ligovom kole, keď sme sa radovali po víťazstve 2:1. Všetky tri góly padli v druhom dejstve. Za náš tím sa presadil Dolný s Hašom, hostia korigovali výsledok v nadstavenom čase zásluhou Tapiwu.

„S celým mužstvom musíme zvládnuť ešte záver jesennej časti a vytvoriť tak pozitívnu atmosféru smerom do odvetnej fázy súťaže. Tieto dva týždne sú pre mňa momentálne najdôležitejšie, chceme v nich získať čo najviac bodov, po kvalitných výkonoch. Hrať dobre a bodovať, to ide ruka v ruke. Ťažko sa sľubuje, koľko bodov skutočne získame, ale bol by som nerád, keby jeden-dva nevydarené zápasy znegovali našu celú jesennú prácu,“ vyjadril sa pred poslednými dvomi jesennými zápasmi náš kormidelník Jozef Dojčan.

Bystričania nezažívali v septembri dobré časy, keď zaknihovali len jedno víťazstvo. Po tomto neúspešnom období prišlo aj k zmene na trénerskom poste, Dušana Tótha (zostal v štruktúrach klubu, venuje sa teraz mládeži) nahradil bývalý vynikajúci futbalista Stanislav Varga. V posledných piatich zápasoch zaznamenali Bystričania len jednu prehru, popri dvoch remízach a dvoch víťazstvách. Naposledy sa predstavili na domácej pôde, keď minulý týždeň zdolali prešovský Tatran 2:0. O góly Dukly sa postaral Kolláti so Snitkom. Do mužstva sa prednedávnom vrátil zo Žiliny útočník Róbert Polievka.

„Ďalšie kolo nás čaká náročný zápas so Skalicou, proti ktorej sme si už zahrali v lete. Síce sme prehrali o jeden gól, ale nechýbalo veľa a mohli sme cestovať domov s bodom. Skalica v predchádzajúcom kole prehrala V Dubnici, čiže v ďalšom zápase bude chcieť naplno bodovať. Toto nám sťažuje situáciu, ale chceme pred domácim publikom spraviť všetko pre to, aby odchádzali domov Skaličania bez bodu,” povedal pre bbonline.sk manažér Dukly Ivan Šimko.