V piatok proti Prešovu s jasným imperatívom

Po dvoch výsledkových nezdaroch sa pokúsime v jesennej derniére rozlúčiť trojbodovým ziskom. Sedemnáste kolo druhej ligy nám postavilo do cesty prešovský Tatran.

Zverenci trénera Antona Mišovca účinkovali vlani v našej najvyššej súťaži. Aj po vypadnutí o poschodie nižšie zotrval Mišovec na trénerskej stoličke. Vo svojom kádri má prevažne mladých hráčov. Spomedzi tímu je najproduktívnejším hráčom päťgólový Petr Hošek. Pamätať si ho môžeme z účinkovania v neďalekej Senici. Trojica hráčov Tatrana má na svojom konte plnú zápasovú minutáž. Brankár Lukáč a stopérska dvojica Luberda – Dzurík. V posledných dvoch ligových vystúpeniach sa museli prizerať dvom prehrám, keď pred dvomi týždňami prehral Tatran 0:2 na ihrisku Banskej Bystrice a minulý týždeň si neporadil s Lipanmi 0:1.

Východniari momentálne okupujú dvanáste miesto ligovej tabuľky, sú štyri body nad zostupovým pásmom do tretej najvyššej súťaže. Ani my sme neprežili ideálne dva týždne, hoci sme mali v oboch zápasoch veľké množstvo príležitostí, v Dubnici a potom aj v Banskej Bystrici sme vyšli bodovo naprázdno. „Uvedomujeme si, že sme prehrali dva zápasy, aj preto sa snažíme pozitívne vplývať na kabínu. Pred domácim hľadiskom sa chceme s jesennou časťou rozlúčiť víťazne,“ hovorí odhodlane náš tréner Jozef Dojčan. S Prešovčanmi sme sa stretli v treťom ligovom kole, stretnutie sa vtedy skončilo bezgólovou remízou: „Prichádza k nám bývalý fortunaligista. Je to nepríjemné mužstvo, ktoré dosahuje na ihriskách súperov dobré výsledky. Momentálne sa skôr zaoberáme vlastnou hrou, ako hrou Prešova.“


Na piatkový zápas pozýva aj Patrik Abrahám:

Rovnako sa na stretnutie teší aj Daniel Šebesta:

Zápas má výkop v piatok o 17. hodine. Ste naň srdečne pozvaní!