U13 druhá na medzinárodnom halovom turnaji v Bruntále

Vo štvrtok 29. novembra sme premiérovo vycestovali na medzinárodný halový turnaj do českého Bruntálu.

Spoločnosť v autobuse nám na ceste robil Výber ZsFZ Nitra. Ako sa ukázalo neskôr, bývali sme spolu aj na rovnakom poschodí ubytovacieho zariadenia a narazili sme na seba aj na samotnom turnaji. S hráčmi vo Výbere ZsFZ Nitra sa navyše stretávame stretávame aj počas zápasov 1. ligy MŽ U13, keď nastupujú vo svojich materských kluboch.

Prvý zápas bol na programe v piatok proti domácemu Bruntálu – modrí. Do turnaja sme vkročili úspešne a bez väčších problémov sme vyhrali 7:1. Ďalším súperom bol litovský klub FC Džiugas Telšiu s ktorým sme prehrali 1:4. Na tretí zápas v skupine sme nastúpili proti poľskému MKS Pogoń Prudnik, ktorý sme porazili vysoko 9:2. Týmto sa náš prvý hrací deň skončil a nasledovala návšteva wellness centra, v ktorom sa chalani dosýta vyšantili. Využili saunu, plavecký bazén, „vírivku“ a nemohol chýbať ani tobogan.

Druhý hrací deň sme dohrávali skupinu proti SK Baťov 1930 Otrokovice, ktorý sme porazili 5:1. Z druhého miesta v skupine (so ziskom deviatich bodov) nám systém turnaja pridelil historicky najúspešnejšieho víťaza turnaja a to práve Výber ZsFZ Nitra.

Ešte pred semifinále sa do nominácie Výberu Európy (mužstvo zložené z trénerov a vedúcich mužstiev štartujúcich na turnaji) dostal náš tréner T. Miša. Exhibičný zápas medzi „Výberom Bruntálu“ a „Výberom Európy“ sa skončil spravodlivou remízou 5:5. 

Slovenské semifinále bolo veľmi kvalitným súbojom z obidvoch strán, v ktorom sa zrodila remíza 2:2. O víťazovi rozhodovali pokutové kopy. My sme jeden z troch pokusov premenili, pričom súper sa z bieleho bodu nepresadil. Po poslednej penalte súpera, ktorá letela nad, sa na palubovke spustil gejzír radosti v podaní hráčov MFK Skalica, dokonca sem-tam padla na čerstvo zrekonštruovaný povrch aj nejaká tá slzička. Aj tento deň sme mali k dispozícii voľný vstup do wellness centra, ktorý hráči aj tréneri po náročnom dni využili.

V nedeľu turnaj odštartoval zápasmi o umiestnenie, kde sa postupne po súbojoch o 9.,7.,5., a 3. miesto dostala na rad bohatá tombola a po nej finále. Finálovým súperom nám bolo opäť litovské mužstvo FC Džiugas Telšiu. Pred finále v zaplnenej hale postupne predstavili hráčov oboch tímov a boj sa mohol začať. Vo veľmi vyrovnanom zápase nám kvôli lepšiemu zakončeniu odskočil súper na rozdiel dvoch gólov. Aj keď sa nám podarilo následne znížiť na rozdiel gólu, súper svoje víťazstvo postrážil a po výsledku 1:2 zaznela štátna hymna Litvy. Po tomto momente nám aspoň trošku spravila radosť cena pre najlepšieho hráča 23. ročníka turnaja, ktorú si odniesol náš Adam Ravas.

Hodnotenie trénera Tomáš Mišu: „V Bruntále sme sa zúčastnili na turnaji, ktorý bol pre nás veľkou neznámou a do určitej miery aj dobrodružstvom. Už od prvého dňa prevládala rodinná atmosféra a super organizácia od usporiadateľov, ktorá vydržala až do jeho skončenia. S hráčmi som nadmieru spokojný a som na nich veľmi hrdý, nakoľko počas celého turnaja sa správali a pracovali tak, ako si to predstavujem. Dokonca bez mobilných telefónov a vo veľmi pekne uprataných izbách. V ťažkých zápasoch, keď sme hrali proti kvalitným súperov šli chalani na doraz a ťahali za jeden koniec povrazu. Aj keď sme posledný zápas nevyhrali, myslím si, že sme sa pripravili zodpovedne na halovú ligu MŽ, priviezli sme si kopec zážitkov a nových priateľstiev. V neposlednom rade ďakujem rodičom za podporu, pomoc a klubu MFK Skalica za možnosť vycestovať na tento turnaj.“

Výsledky MFK Skalica U13:
Piatok 30.11.
FC Slavoj Olympia Bruntál (modrí) (ČR) – MFK Skalica U13 1:7
FC Džiugas Telšai (Litva) – MFK Skalica U13 4:1
MKS Pogoń Prudnik (Polsko) – MFK Skalica U13 2:9

Sobota 1.12.
SK Baťov 1930 Otrokovice (ČR) – MFK Skalica U13 1:5

Semifinále:
Výber ZsFZ Nitra – MFK Skalica U13 2:2 (0:1 pokutové kopy)

Finále:
FC Džiugas Telšai (Litva) – MFK Skalica U13 2:1

Celkové poradie:
1. FC Džiugas Telšai (Litva)
2. MFK Skalica U13
3. Výber ZsFZ Nitra
4. L.P.S. Sébeš (Rumunsko)
5. FC Slavoj Olympia Bruntál – zelení (ČR)
6. ŠSK Bílovec (ČR)
7. FC Slavoj Olympia Bruntál – modrí (ČR)
8. SK Baťov 1930 Otrokovice (ČR)
9. MŠO Štúrovo
10. MKS Pogoń Prudnik (Poľsko)

MFK Skalica reprezentovali: Kocák, Daniel, Ravas, Polák D., Polák R., Kudláč, Křižan, Gulíšek, Flamík, Milota, Rajčák T., Matúš. Tréner: Tomáš Miša, asistenti/vedúci: Milan Milota, Peter Flamík