Vyjadrenie generálneho manažéra k aktuálnej situácii

Generálny manažér MFK Skalica Ľuboš Lím reaguje na aktuálne témy:

Úvodom mi dovoľte, aby som Vám všetkým zaželal úspešný rok 2019.

Rád by som vysvetlil niektoré kroky vedenia klubu, ku ktorým sme sa odhodlali tesne pred koncom roka a informovali o nich niektoré médiá.

Už skorej sme sa rozlúčili s tromi hráčmi: Jožkom Sombatom, Adamom Jamrichom a Jožkom Dolným. V Jožkovi Sombatovi stále vidíme potenciál, ale v našom klube mal veľkú smolu, keď sa dvakrát vážne zranil a nemohol naplno predviesť to, čo v ňom je. Taktiež Adam Jamrich bol dlhodobo zranený. Jožko Dolný sa tiež trápil so zraneniami a neodovzdal to, čo sme od neho očakávali.

Po skončení jesennej časti sme analyzovali všetky zápasy a prišli sme k záveru, že sa opakujú určité chyby, nedarilo sa nám ich odstrániť a preto sme nedokázali zvládnuť niektoré dôležité ligové zápasy.

Po veľmi konštruktívnej debate sme sa rozhodli urobiť väčšie zásahy do mužstva. Osobne bol pre mňa najťažší a najbolestivejší rozhovor s našim dlhoročným hráčom a skalickým rodákom Michalom Jakubekom. V jesennej časti nedostával veľa priestoru a aj preto sa mu podarilo streliť len jeden gól. Chceli sme, aby na určitý čas zmenil pôsobisko a odišiel na hosťovanie, kde by mohol stabilne hrávať a vrátil by sa do pôvodnej pohody. Stále má len 28 rokov, určite má na to, aby zopár rokov zotrval v profesionálnom futbale. Je len na ňom, ako sa rozhodne, verím, že ho momentálne sklamanie vyburcuje k tomu, aby nám všetkým a aj sám sebe dokázal, že je skoro myslieť na koniec kariéry.

Ďalšie dve mená Ladislav Szöcs a Patrik Abrahám sú asi pre fanúšikov prekvapujúce. V obrane dostane viac priestoru náš odchovanec Tomáš Milota a možno sa dočkáme aj návratu Pavla Majerníka na futbalové trávniky.

Všetkým hráčom, ktorí nateraz od nás odchádzajú, ďakujeme za odvedenú prácu a reprezentáciu nášho klubu. Prajeme im veľa úspechov v ich ďalšej kariére.

Ako už prebehlo médiami, klub pracuje aj na príchodoch hráčov. Dohodli sme sa s Marekom Frimmelom z FK Pohronie a prichádza k nám aj Martin Kovaľ z MŠK Žilina. Veríme, že zapadnú do nášho tímu a budú oživením. O ďalších prípadných zmenách, posilnení kádra, budeme priebežne informovať.

Zimnú prípravu začneme 7. januára 2019. Ako sme už informovali, tento rok sa nezúčastníme zimnej Tipsport ligy, keďže nám nevyhovoval jej hrací termín. Tréner Jozef Dojčan dal prednosť kvalitnej príprave v domácom prostredí. Zoznam prípravných zápasov ste už mohli vidieť na našej webstránke. Začíname 16. januára s atraktívnym súperom Spartakom Trnava.

Hoci sa po skončení jesennej časti udiali v našom tíme viaceré, aj nečakané zmeny. Veríme, že budú v konečnom dôsledku pre náš klub prospešné.

Na záver ešte raz všetkým prajem do nového roku 2019 najmä pevné zdravie a veľa osobných úspechov.

Ľuboš Lím, generálny manažér MFK Skalica