Predstavujeme druhú zimnú posilu, mládežníckeho reprezentanta Martina Kovaľa

Našou druhou zimnou posilou je Martin Kovaľ. Talentovaný ofenzívny futbalista prichádza do nášho A-tímu z MŠK Žilina na polročné hosťovanie.

„Najlepšie sa cítim na ľavom krídle, ale dokážem zahrať aj vpravo. Odmalička ma to ťahalo smerom do ofenzívy,“ predstavil sa nám rodák z Karlovej Vsi, kde začal aj svoju futbalovú kariéru. Na prvý tréning ho priviedli rodičia a lopta mu učarovala natoľko, že pri futbale zostal až doteraz.

Po krátkej anabáze v Petržalke a bratislavskom Slovane jeho futbalové kroky smerovali na Záhorie. „Pri mojom rozhodovaní odísť z Bratislavy zavážili najmä výborné podmienky, ktoré v Senici pre mládežníckych hráčov ponúkali. Pôsobil som tam od kategórie U14. Prepracoval som sa tam až do prvého mužstva, kde som v roku 2017 debutoval aj v našej najvyššej súťaži,“ poznamenal 19-ročný futbalista: „Predo mnou hrával v Senici môj brat. Prišiel som tam na mládežnícky kemp a asi som im padol do oka, keďže ma angažovali.“

Do kontaktu tam prišiel aj s terajším skalickým trénerom Jozefom Dojčanom. „Pod jeho vedením som trénoval v tíme U16, ale priamo v zápasoch ma neviedol, keďže som hrával za o rok starší výber.“ Pred vlaňajšou sezónou prestúpil do Žiliny, kde sa opäť bližšie zžil so seniorským futbalom. „Je to určite niečo iné, snažím sa adaptovať na vyššie tempo a ďalšie veci, ktoré sa spájajú s mužským futbalom. Myslím si, že som prechod k seniorom zvládol celkom fajn. V Žiline som pôsobil v B-tíme. Rozhodol som sa tam prestúpiť aj preto, lebo Žilinčania ponúkajú veľmi kvalitný tréningový proces a tým pádom aj možnosti ďalej napredovať.“

Martin Kovaľ reprezentoval Slovensko v mládežníckych kategóriách, momentálne vekom patrí do kategórie U21. Zvolil si polročné hosťovanie aj s tým zreteľom, že môže mať odtiaľto bližšie do výberu Adriána Guľu? „Aj toto malo na moje rozhodnutie svoj vplyv, ale prvoradou prioritou je pre mňa stabilne hrávať. Ak budem dostávať dostatok príležitostí, potom príde aj to ďalšie,“ mal zrejme na mysli nomináciu do „dvadsaťjednotky“.

V jesennej časti nastúpil za žilinské „béčko“ na dvanásť zápasov. „Chcem v Skalici odohrať čo najviac minút, pomôcť mužstvu svojimi výkonmi a gólmi, aby sme sa pohybovali čo najvyššie a bojovali o postup,“ zakončil debatu Martin Kovaľ, ktorý sa stretol v našom prvom tíme s Martinom Mášikom, niekdajším spoluhráčom zo Senice.